Sertaslan’dan vizyon projeler

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan erken aday olmanın avantajlarını kullanmaya devam ediyor.
İlçemizde yerel seçimlere katılacak olan partiler içinde AKP, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin Belediye Başkan adaylarını daha belirlemeden, aday olmanın verdiği rahatlıkla sahada çalış maya başlaması, dün proje tanıtımı ile ivme kazandı.     

Sertaslan, rakipleri belli olmayan koşuda, önde koşuyor.
Yarışa kimlerin katılacağı belli değil. Ancak bu yarışın bir finali var. O finalde seçimlerin yapıldığı 31 Mart 2019 günü olacak.
İpi önce göğüsleyen, Gemlik’i 5 yıl yönetecek.
Ya batıracak, ya çıkaracak.
Uğur Sertaslan’ın adaylığının önce belli olması, yarışa iyi hazırlanmasına olanak sağlıyor.
“Gemlik’e Uğurlu Gelecek” sloganı ile bilboadları ve duvarları süsleyen afişleri ile başlayan seçim çalışmaları, ardından “Uğurlu gelecek Uğur’la gelecek”e dönüştürülerek, kafalarda ‘Bu nedir’ diye beliren soruya açıklık getirdi.
Gemlik’e uğurlu gelecek olanın, bir beyaz eşya, market, okul reklamı olmadığı anlaşıldı.
Uğur Sertaslan, dün Ramada Hotel’de belediye başkanı seçildiğinde Gemlik’e yapacağı projelerini anlattı.
Salon, partilileri ve konukları almadı. 
Çok insan sunumu ayakta izledi.
Sertaslan’dan önce gerek Cemil Acar, gerekse Parti Meclisi üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, önemli konulara değindiler. 
Bilhassa Sarıbal, Gemlikle ayrımcı değil, birleştirici olunmasını, yoksul halkın ihtiyaçlarının öncelikle ele alınmasını önerdi.
Uğur Sertaslan ve ekibi günlerdir bu gün için çalışıyorlardı.
Oluşturdukları teknik ekip ile Eskişehir Ankara gibi önemli yerlerde kentçilik çalışmalarını yerinde incelediler. 
Projelerine oradan gördüklerini de eklediler.
Sertaslan, uzun zamandır hazırlandığı bu görev için usta olmuş.
Sahnede salondakilerle iletişimi, rahat davranışları, ilçenin sorunları ile ilgili bilgisi, beden dili, konuşma tekniği ile çok başarılı bir durum sergiledi.
İlk projelerini açıklayan aday olması bir yandan avantaj bir yandan de dez avantaj olabilir. Ancak süreç içinde projelere eklenenlerde olacaktır sanırım.
Sertaslan’ın Gemlik’in sorunlarını bilmesi yanında, çözümler de sunması başarılıydı.
Teknik heyeti, çok güzel bir sunum hazırlamışlar.
Dikkatimi çeken önemli projeler içinde kent içinde trafiği hafifletecek raylı sistem, kıyıla rın yeniden düzenlenmesi, ilçe girişindeki yarım kalan Marinanın yeniden tasarımı, dere lerin üzerine hayat verilmesi, otopark sorununun çözümü, eğitime bakış, 1 yıl içinde kız ve erkek öğrenci yurdu sözü, Balıkpazarının düzenlenmesi, Yerinde Kentsel dönüşüm, eski Hastanenin huzurevi yapılması, Umurbey ve Kumla’nın eski evlerinin turizme kazandırıl ması, ulaşım sorunu, sokak hayvanları evi, işletilmeyen zeytinliklerin belediye eliyle işletilmesi, deniz ulaşımı, spor tesisleri, ilçe girişinin düzenlenmesi gibi projeler görülmeye değerdi.
Sertaslan projelerini açıkladı.
Sırada diğer adayların ilçeye neler yapacaklarını anlatması kalıyor.
Bekleyip göreceğiz.

 Diğer Yazıları