GEMLİK SPOR VİTES YÜKSELTTİ

Haydar Yiğit Profil Resmi
Haydar Yiğit

Gemlik’imizin futbolunda yükseliş devam ediyor. Takımlar bazında aldığımız sonuçlar genelde sevindirici. Gemlik basketbol evindeki ilk maçını seyircinin müthiş desteğiyle kazanmayı başardı. Atletlerimiz Balıkesir’den sonra Kocaeli’den de yüzümüzü güldüren sonuçlar aldılar. 
Futbolda üç galibiyet bir yenilgi aldık. 
Vefa spor deplasmanda Gürsu Yeni Doğanspor’u farklı bir skorla geçti. Gemlikspor İlçe Stadında oynadığı Özlüce engelini farklı skorla kazanmasını bildi. 
Çotanakspor Çalıspor engelini rahat geçti. 
Tek kötü sonucu evinde Orhangazi Gençlerbirliği spora yenilen Umurspor aldı. 
Vefaspor deplasmanda oynadığı Gürsu Yeni Doğan sporu farklı bir skorla geçti 6-1. Ligde oynadığı beş maçtan da galibiyet alan Vefaspor kayıpsız yoluna devam ediyor. 
Geçen sene kıl payı kaçırdıkları süper amatöre çıkma fırsatını büyük bir ihtimalle bu sene yaşayacaklar. 
Kadro olarak bu başarılı yakalayacak güçteler. 
Ligin tepesinde olmaları bunun en büyük kanıtı. 
Lige kötü başlangıç yapan Çotanakspor ise sonradan topar lanmayı başardı. 
İlerleyen haftalarda daha da iyi Çotanak spor izleyebiliriz. Ligdeki ikinci galibiyetlerini Çalıspor’u 6-1 yenerek aldılar. Çotanakspor’un en büyük problemi gördüğü kırmızı kartlar. Kırmızı kart görmek takıma ihanet etmektir. Takımı sahada eksik bırakmaktadır. 
Bu da haksız rekabet oluşturmaktadır. 
Lütfen daha dik katli olalım. Kırmızı kart görmeyelim. 
Bahadır ve Ömer hocalarım Çotanak spor camiasında çok sevilen kişilerdir. 
Bu ikili başarısızlığı asla kabul etmezler. Sporcularını çok iyi motive ederler. Kararlı ve cesurdurlar. İnanıyorum Çotanakspor’u ligde iyi yerlere getireceklerdir. 
Umursporumuz bu sene hayli iddialı bir kadroya sahip güçlü Orhangazi Gençlerbirliği spora mağlup olmaktan kurtulamadı. Umurbey’de oynanan maç Gençler birliğinin kontrolü altında geçti. 
Güç olarak iyi kadroya sahip Orhangazi Gençler Birliğispor maçı da kazanmasını bildi. 
Pazar günü ilçe stadında Gemlikspor’u seyretmek büyük bir keyif verdi. En büyük sebebi tribünlerimizde oturarak ve hiçbir engelle karşılaşmadan maç seyretmek harikaydı. 
Bu yüzden Vefa spor ve Çotanak sporda da maçlarını Umurbey’de oynamak zorunda kalıyor. Suni sahada maç seyretmek gözleri çok etkiliyor. 
Sahayı direk göremiyorsunuz. Kafeste maç seyretmek gibi bir şey. 
Her iki sahaya hitap edecek ortak tribün bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Geçişler arada bırakılacak bir yoldan sağlanabilir. Üstü örtersiniz gazino ve kafeterya yapabilirsiniz. 
Tribün altlarına yapılacak soyunma odaları kulüplerin hizmetine veilebilir. 
Gemlik spor Özlüce spor arasında oynanan müsabakanın ilk yarısı bizi strese soktu. Zira rakip bizle adeta başabaş mücadele etti.
Sonlara doğru da bayağı önemli fırsattan yararlanamadılar. Stres çocuklarımızın olumlu futbol oynamasına engel oluyordu. Bir an evvel sonuca gitme isteği vardı. Özlüce spor ilk yarı bize bayağı direndi. İlk yarı golsüz kapandı. 
Ama ikinci yarı sahada bambaşka bir Gemlikspor vardı. Maç başlamasıyla birlikte rakip kaleye yüklendik. Kaleci topu elinden kaçırdı, gol oldu. Birinci golden sonra rakibin direnci kırılınca da goller ard arda gel meye başladı. Maç bitiminde tabela skoru 5-0 gösteri yordu. Seyredenler mutluydu. 
Bu maçta benim için önemli olan 5 adet alt yapılardan gelen sporcularımın takımına katkı koyacak şekilde oynamasıydı. 
İşte biz bunları çocuklarımıza güvenerek yaparsak faydasını biz görü rüz. Bir bakarsınız takımın yarısından fazlası Gemlikli çocuklardan oluşuyor. 
Tekme yermiş, ikili mücadeleleri kaybe dermiş, yere düşer miş. Bunlar gereksiz mazeretlerdir. Çocuğu oynatmadan hiçbir şeye peşin karar veremezsin. On dakika, yarım saat, 20 dakika başlangıçta şans verip görebilirsin. 
Futbol takımında profesyonel ya da amatör başarı için futbolcu mutluluğu çok önemlidir. 
Futbolcusunu mutlu edemeyen idareciler topluluğu takımına katkı koyamaz. 
Gemlikspor idarecileri bu sene bunu çok iyi yapıyor. Başarıda en büyük faktör budur. Gerisi teknik kadroya ve futbolculara kalmıştır. 
İdare etmek çok önemli bir kavramdır. 
Sporcunu mutlu ederken başkalarını da kırmayacaksın. Gemlik sporumuza muhalefet yaratmayacaksın. Herkes Gemlik sporu kucaklayacak. 
Egoist hareket etmeyeceksin. 
Dürüst oyun kuralları içersinde davranacaksın. 
En önemlisi ETİK olacaksın. 
Kulübe en büyük zararı dedikodu yapmak verir. Sonuçta söylenenler bir şekilde birilerine ulaşıyor.