ŞAHA KALKAN TÜRKİYE

Erhan İzgi Profil Resmi
Erhan İzgi

Son günlerde ülkemin şaha kalktığını yetkili ağızlardan sık sık duydukça müthiş heyecanlanıyorum.  AKP yetkililer sürekli ülkenin geliştiğini, zenginleştiğini ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Önümüzdeki günlerde parmakla gösterilecek bir ülke olacağımızı, hiçbir sorunumuzun kalmayacağını, ekonominin düzeleceğini, terörün kökünün kazınacağını dile getiriyorlar. 17 yıldan beri siyasilerin konuşmalarını dinledikçe moral değerlerim tavan yaptı. Bu yaşananlarla ilgili aklıma bir olay geldi:

İki boksör ringde dövüşüyorlar. Biri diğerini sürekli yumrukluyor, ağız, burun kan içinde rakibinin. Birinci raundun sonunda dayak yiyen boksörünantrenörü, “çok iyi dövüşüyorsun, dayan, yumruğunu daha sert vur, az kaldı. İkinci raunda mutlaka yeneceksin!” gibi sözlerle boksörü yüreklendirmeye çalışıyor. Maç devam ediyor, her arada aynı sözler… Sonunda boksör dayanamıyor: “Ya ben iyi dövüşüyorum da beni döven kim, ben onu anlayamadım”, diyor. 3.raundun sonunda dayanamıyor ve nakavt oluyor.

Ülke şaha kalkıyor, ekonomik göstergeler başka ülkeler tarafından kıskanılıyor. Enflasyon yok denecek kadar az, zam denen şeyin adı tarihe karıştı, vergiler çok kazananlardan alınıyor. Akaryakıt, alkollü içecekler ve sigara fiyatları çok düşük, dünyada bizden daha ucuz olan ülke yok. Milli gelir hakça paylaşılıyor, her gün zenginlerimiz çoğalıyor, fakirdenen kişilere ülkede rastlamak mümkün değil. İyiliksever damarlarımız kabardı Suriye’ den beş milyon kardeşimizi konuk olarak kabul ettik ve ülkemizde besliyoruz.

Hırsızlık, yolsuzluk, adam kayırma yok. Çünkü pek çok kişi çalışarak bankamatiklerden maaşını alıyor. Emeklilerin bir eli yağda diğer eli balda… Bankalarda mevduat hesapları alabildiğine şişkin… Köylünün toprağından bereket fışkırıyor. Elde ettiği ürünü aracılar yüksek fiyata alıyor; ilacı, gübreyi, mazotu ucuza aldığı için cebi para görüyor. Çoluk çocuğu ile mutlu, huzur dolu bir hayat sürüyor.

Gençlerimiz yaşama sevinciyle dolu. Türkiye gibi bir ülkede yaşamaktan pek mutlular. Üniversiteyi bitirir bitirmez hemen yüksek maaşlı işlere girip evlenme hayallerini gerçekleştiriyor. Sevdikleri kişiyle evlenip analarının, babalarının özlemlerini gerçekleştiriyorlar.

Gerçekten Türkiye şaha kalkıyor.  Şaha kalkan at Kaz dağlarından ses veriyor. Ben şaha kalkan atım, İnsanım, uçan kuşum, burada yaşayan börtü böceğim. Sesime kulak verin! İçecek suyum, soluyacak havam, damarlarımda dolaşan kanım yok ediliyor. Buna seyirci kalırsanız kendi sonunuzu da hazırlamış olursunuz. Sesimi dünyanın öbür ucundan duyuyorlar, ülkemde sağır kulaklar niçin duymuyor? Ben son uyarımı yapıyorum. İster mutluğu ve sevinçleri isterseniz acıları ve mutsuzluğu seçin.Diğer Yazıları