15 Temmuz kutlamaları (2)

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Fetullah Gülen adlı imamın öncülüğünde oluşturulan kökü dışarıda olan bu dinci cemaatı, yıllar süren devleti ele geçirme faaliyetleri maalesef hoşgörüyle karşılandı.
Siyasiler ile arasını hiç bozma yan bu kişi kimi zaman da siyasi ler tarafından ödüllendirildi.
Dinler Arası dialoğ, barış ve eğitime katkılarıyla toplumda byük kitleleri kendine inandıran bu şarlatan kişi, yüce islam dinini maske yaparak amacına erişmek için AKP iktidarının da desteği ile amacına ulaştı.

Devleti ele geçirecek örgütlenmeyi çok gizli yürüten bu cemaat lideri hakkında açılan bir dava nedeniyle tutuklanacağını anlayınca, soluğu ABD’de almıştı.
ABD’nin Pensilvanya eyaletinde cemaatinin topladığı yardım ve himmet paraları ile yaptırılan davası bir külliyede siyasi faaliyetlerini, ABD gizli teşkilatı CİA ile yürüttü.
Yeşil Kuşak projesi tamamlanınca, Afrika da, Arap ülkelerinde, Türki devletlerde ABD casus merkezi olan okullar açtılar.
Propagandalarını buralardan da sürdürdüler.
Devleti ele geçirmek için alt yapısını yıllar içinde tamamlayan olan örgüt, ekonomik olarak da güçlen miş, okulları, kreşleri, üniversiteleri, bankaları, yan daş sanayicileri, firmaları ile devasa bir ekonomik güçü elinde tutar hale gelmişti.
O günlerde ellerindeki ekonomik güçün 50 milyar dolarını üzerinde olduğu ifade ediliyordu.
Devleti ele geçirerek iktidar sahibi olmak için, son vuruşu TSK’lerinin üst düzey komutanlıklarını ele geçirmekti.
Bunu da ordunun üst kademelerde bulunan değerli Atatürkçü komutanlar hakkında düzmece belgeler hazırlatarak, darbe yapacaklar yalanlarıyla başlattıkları kumpaslar sonucu, fetöcü savcı ve yargıçların açtıkları Balyoz ve Ergenekon davaları ile ordunun içi boşaltılarak, bu görevlere Başbakan Erdoğan’ın oluru alınarak fetöcü askerler getirildi.
Öyle ki Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra yanıbaşındaki yaverlerinin 3 tanesinin Fetö gizli örgüt elemanı olduğu bile bilinmiyordu.
Dershanelerin kapatılmasıyla kararı alındıktan sonra, Gülen ile Erdoğan’ın arası iyice açıldı.
Ne olduysa ondan sonra oldu.
Gülenciler artık son vuruşu yapmak için harekete geçtiler. 
Erdoğan’ın ses kayıtları sosyal medyada patladı.
Halk Bankası Genel Müdürünün evinde ayakkabı kutularında bulunan milyon dolarlar, 3 bakanın oğullarının evinde çıkan milyon dolarlar, yatak odalarındaki hesap makinaları, gizli kasalar, kasalar dolusu dolarlar. İktidar savaşı için kılıçların çekildiğinin göstergeleri oldu.
17-25 Aralık günleri yaşananlar tarihe geçti. Erdoğan iktidarını paylaştığı dini grup ile son kozla rını oynayarak, Fetöcülerin üzerine bütün devlet gücüyle gittiği günlerde, 17-25 Aralık bir milat kabul edildi.
Önceki ilişkileri yok sayıldı.
Ta ki 15 Temmuz akşamına kadar.
Bu grubun kendilerine karşı bir silahlı harekete girişemeyeceğini düşünen Erdoğan yanıldı.
Tanklar istanbul sokaklarına çıktığında Erdoğan’ı iktidardan indirme hareketi başlamıştı. 
Marmaris’te tatilde olan Erdoğan ailesine haber geldiğinde tanklar İstanbul köprüleri üzerinde halk tarafından durdurulmuş, uçaklar ise TBMM’sini bombalıyor, halka ateş püskürtüyordu.
Halk sokakta Erdoğanın iktidarını yurtsever polis ve askerlerle korurken, 240 kişi canını verdi. 2 binden fazla kişi ise gazi oldu.
Darbeler devri kapandı diyen Erdoğan yine yanılmıştı.
 “Allah affetsin. Yanılmışım” sözüyle bir kez daha yanıldığını ifade etti.
İşte bu demokrasi zaferinin 3.yılını kutluyoruz. Ama, Fetöcü kalkışmanın araştırılması için meclise verilen önergeler AKP ve MHP tarafından reddedilir ken, fetönün siyasi ayağı ortaya çıkarılmadı.
Bu ortaya çıkarılmadıkça, mecliste hala fetöcü AKP’li vekiller korundukça, 15 Temmuz’un içi hiçbir zaman doldurulamayacak.Diğer Yazıları