Belediye tabelasına T.C. eklendi

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

31 Mart seçimlerinden önce GemlikBelediye Başkanlığını kazandığı taktirde Belediye Tabelasına Türkiye Cumhuri yeti yazısının kısıltılmışı olan T.C. yi koyduracağını söyleyen Başkan Sertas lan, sözünü tuttu.
Gemlik Belediyesi’nin kasasında para olmadığı için verilen yatırım sözlerini yerine getiremeyecek ama, Belediye tabe lasından silinen T.C. yazısını yeniden yazdırarak, kırılan kalpler onarıldı

Yerel seçimlerde Cumhur ittifakı, CHP ve İYİ Partinin oluşturduğu “Millet İttifakı”nı seçim propagandaları sıra sında terörist, fetöcü diye suçladı.
Siyasal islamcı kökenden gelen AKP kurmayları ve partinin kurucusu, Türk milliyetçiliğini kutsayan MHP ile birara ya gelmişti.
Oysa, AKP hükümeti, bugünkü AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde, PKK terörünü sona erdirmek için, MİT elemanları ile PKK’nın ele başlarını Oslo da biraraya getirerek, gizli pazarlıklar yapmışlardı.
Bu pazarlıklar deşifre olunca, sıkıntılı günler yaşadı Erdoğan.
PKK terörünü sonlandırmak için terör örgütü ile bir masada toplanabilen AKP yönetimi, daha sonra “Demokratik Açılım”, “Çözüm süreci”, “Kürt Açılı mı” gibi adlar altında PKK’nın uzantılarıyla ve PKK’nın kurucusu ve lideri Abdullah Öcalan ile görüşmeler yaptı.
Silahların bırakılması anlaşmaları, yurt dışındaki teröristlerin yurda getirilmesi, Habur sınır kapısına mahkeme kurularak Türkiye’ye girişleri, yurt dışındaki teröristlerin ve ozanların Diyarbakır’da Nevruz kutlamaları, peş mergelerin Kobine’ye gitmek için, Iraktan girerek gidişleri ve taşkınlıkları unutulmadı.
O günlerde Erdoğan’ın emriyle PKK’ ya şirin görünmek için, hükümet konak larından resmi dairelerin tabelaların dan Türkiye Cumhuriyeti sözünün kısaltılmışı olan T.C. ler kaldırıldı.
Hükümet Konakları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hizmet binaları değil miydi?
Anayasanın ilk 3 maddesi bile değiştirilmek istendi.
O günlerde Erdoğan’a demediğini bırakmayan ve en ağır sözleri sıralayan MHP lideri Bahçeli, söylediklerini unutarak, CHP ve İYİ Partiyi Erdoğan ile terörist ve PKK’lı yaptı.
Oysa, AKP’liler, 16 yıl Gülen cemaatinin baştacı yapmış, devletin her yeri ne yerleştirmiş, ordudaki Atatürkçü askerler Ergenekon ve Balyoz davaları açılarak cezaevlerinde çürütülmüştü.
Yerel seçimlerde, Türkiye’nin en büyük illerindeki belediyeleri Cumhur ittifakına kaptırınca, CHP’li ve İYİ Partili Belediye Başkanları, Belediyelere T.C. ibarelerini yeniden koymaya başladılar.
Gemlikliler Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a çağrı yaparak T.C.nin yazısının tabelalara yeniden konmasını istiyorlardı.
Ve dün bu gerçekleşti.
Türkiye Cumhuriyeti sözü Belediye tabelesına kondu.
Türkiye Cumhuriyeti sözünden gocunanlara kapak olsun.

 Diğer Yazıları