Bayrak ezme krizi

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Sevgili okurlarım her gün yeni bir yalan ile güne başlıyoruz.
Gemlik’te 8 yıl sonra Belediyeyi yeniden CHP’li bir başkanın kazanmasını hazmedeme yenler, oturdukları yerden yalanlar uyduruyorlar.
Araştırmadan, soruşturmadan belediyeyi ve başkanını küçük düşürmeye çalışıyorlar.
Ancak foyaları çok çabuk ortaya çıkıyor.
Önce hafızlık kursuna Bursa’ya götürülen 4 öğrenciye minübüs tahsisinin Belediye Başka nının yasaklandığı yalanını yaydılar. 
Önceki gece ise AKP İlçe başkanlığından basına da gönderilen 3 fotoğraf ile Ahmet Dural Meydanı’nda duvarda asılı olan Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk Bay raklı büyük posterinin Belediye Başkanlığı tarafından söktürülerek, bayrağın iki kişinin ayaklarıyla ezildiğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı.                

Hafızlık kursuna gitme konusunda Belediye Başkanı Sertaslan kimseye minibüs vermeyin demediğini açıkladı.
Görüştüğüm Belediye Başkanı, belediye araçlarına bakan görevliye eski gibi bu konu da tam yetki verdiğini, 19 kişilik bir minibüs ile 4 kişinin Bursa’ya gidip gelmesini görevlinin uygun görmediğini anlattı.
Anladığım kadarıyla eski belediyenin tarikat ve cemaat ilişkisi nedeniyle birilerine her konu da peşkeş çekilmiş.
4 kişinin bir kursa gitmesi için belediyenin koca aracını tahsis ettirmeye, vijdanları nasıl razı oluyor, anlamak mümkün değil.
Bunlar nasıl müslümanlar, doğrusu saşırı yorum.  
Hatırlarsanız, Mehmet Uğur Sertaslan’ın seçimler sırasında kampanya başlatmalarının birinci yılında yaptığı bir konuşmadan kıl çeker gibi bir cümleyi alıp, Allah ile, din ile alay ettiği yandaş medya ve tv.lerinde Türkiye’ye servis etmişlerdi.
Şimdi de Refik Yılmaz’ın gider ayak Yerleş ke önünde ve Ahmet Dural Meydanı’nda, terminal köprüsünde onca para harcayarak yenilediği reklam kokan panoların, yeni yönetim tarafından kendisinin ihalesini yaptığı fir ma tarafından değiştirilmesi sırasında, firma nın 2 elemanının büyük boy Cumhurbaşkanı fotoğrafı bulunan Türk bayraklı afişin sökül mesinden sonra, katlama sırasında işçilerin bezleri katlayamaması nedeniyle, üzerlerine basarak katlamaya çalışmalarını fotoğrafla yanlar, bu görüntüleri sosyal medyaya servis yaparak, yeni bir kriz yaratmaya kalktılar.
Belediye Başkanı suçlarlarken, belki de bu görüntüleri yine yandaş medyaya göndereceklerdi ama, Sertaslan erken davranıp, konu hakkında yaptığı açıklama ile yalancıların ve iftiracıların mumunu söndürdü.
Ayıptır, günahtır.
Adamların göreve gelmeleri daha dün, bugün iki.
Görevlerine bile doğru dürüst başlayama dılar.
AKP İlçe Başkan Yardımcısının basına gönderdiği fotoğraftan önce bir araştırma yapması gerekmez miydi?
Trol medya ise bu açıklamaya diktepe daldı ve halkla paylaştı.
Araştırma gereğini duymadı, sormadı.
Kriz Sertaslan’ın erken müdahalesi ile geçiştirildi.
Bunlar gösterdiyor ki, tüm iyi niyetlere, encümene bir AKP’li meclis üyesini almalarına karşın bile, birilerinin ortalığa kötülük tohumları ekmesi devam ediyor. 
Fırsat kolluyorlar.
Bu da gösteriyor ki, dikkatli olmak gerekir.
“İyilikten, maraz doğar” atasözü unutulmamalıdır. Diğer Yazıları