Sertaslan yanıt verdi...

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Millet İttifakı Gemlik Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan’a karşı, yerel seçimler öncesi  itibarsız laştırmak için yandaş ulusal medya tarafından yürütülen kampanya dün Gemlik’te çok konuşulan konulardan biri oldu.
Gördüğüm kadarıyla, bu konuyu önemseyen olmadı. Birileri kendi kendine tatmin oldu. 
Gemlik halkı Sertaslan’ı uzun zamandır tanıyor. Sertaslan, meydana yeni çıkmadı. 

Başka adaylar gibi siyaset sahnesine yeni çıkan biri değil.
İktidar yandaşı basın ülkeyi yıkıma götü ren AKP iktidarının borazanlığını yapıyor. Çünkü aynı 8 yıl Gemlik Belediyesi’nden beslenen basın gibi onlar da AKP iktidarın dan besleniyorlar.
Patronları AKP iktidarının beslediği büyük müteahhitlerin oluşturduğu işadamları devlet kredileriyle havuz medyasını oluşturdu.
Bugün muhalefetsiz bir Türkiye arzulayan AKP, ne muhalefetteki siyasi partilere, ne de muhalif basına tahammül edemiyor.
Ulusal yazılı basın ve televizyonların nere deyse yüzde 100‘ü, iktidarın istediği işadamla rına satın aldırıldı. Cumhurbaşkanı bir yerde konuştuğunda 40-45 kanal aynı anda yayınlarını keserek konuşmasını veriyor.
Basın ilan kurumu yandaş basına AKP’li belediyeler, kamu kurumları yandaş tv. ve basına reklam yağdırıyor. Bunların karşılığı olarakta muhalefeti karalayan yayınlar yapıyor. Bunu en son olarak Ankara Millet İttifakı Belediye başkan adayı Mansur Yavaş olayında gördük.
Şimdi de Gemlik Millet İttifakı adayı Mehmet Uğur Sertaslan’ın bir konuşmasının içinden cımbızladıkları 2-3 saniyelik görüntü ile yıpratma ve karalama kampanyaları başla tıldı. Bunları Gemlik’ten basına kim sızdırdı?
Sertaslan, dün bu konuları kapsayan geniş bir basın açıklaması yaptı.
Sertaslan açıklamasında, “Bizim bel altı siyasetle dedikodu ve gıybetle geçirecek zamanımız yok’ dedik, muhatap olmadık. 
Bu şekilde siyaset yapmak, bu şekilde koltuk, makam ve mevkii sahibi olmaktansa, şerefimle onurumla kaybedeyim daha iyi. 
Allah’ım bana dedikodu, gıybet ve iftira ile kazanacağım bir başkanlık nasip etmesin.” dedi.
Devamla “Tek sevindiğim nokta milleti mizin bu gıybetçilere, iftiracılara prim vermemesi ve ayıplamasıdır.
Gemlik halkı adaylara bakıyor, projelere bakıyor, tecrübeye birikime bakıyor, kadrolara bakıyor.”
“Biz, Gemlik geri kalmış diyoruz, acilen bir şeyler yapılmalı diyoruz
Bu iftiralarına en son olarak da bir fıkrada geçen bir cümleyi videonun önünü arkasını keserek farkı bir anlam çıkartmaya çalışarak, akılları sıra karalama kampanyası oluştur maya çalışıyorlar. 
Bu türlü dedikodulara, iftiralara prim vermez bizim halkımız. Sadece ayıplar ve kınarlar. Bizler de halkımızdan aldığımız güçle, destekle, gururla ve dimdik yürüyoruz.” dedi.
Fazla söze gerek yok, seçimlere çok az kaldı.
Halkımız herşeyi görüyor.
Vicdanlarının sesine, ülkenin yönetimine baksınlar yeter.


Not: Gemlik Belediyesi yazımı yazdığım saat 20.30 sıralarında Umurbey de yeşil saha içinde gündüz temel kazıp karanlıkta beton döktürerek tesis yapıyor.
Umurbey’e 7 yıl hizmet götürmeyen Refik Yılmaz hırsızdan mal kaçırırcasına polis eşliğinde beton döktürüyor. Ne yaptığını kimse bilmiyor. Bu işini takipçiliğini sürdüreceğiz.Diğer Yazıları