Sonunda Siyaseti Kirlettiler...

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Dünkü yazımda Gemlik’te yürütü len yerel seçim kampanyasında siyasetin seviyeli yapıldığından söz etmiştim.
Yazımın üzerinden daha 24 saat geçmeden, sosyal medyada paylaşılan görüntülerden sonre “Pes doğrusu” dedim.
Sözümü geri alıyorum değerli okurlarım.  

Önceki gece geç saatlerde cep telefonumdan sosyal medya üzerinde gezinti yaparken, Avukat Mehmet Gül’ün paylaşımıyla ne oluyor? diye kendi kendime söylendim.
Gül, şunları yazmıştı facebook sayfasında 
“Halka anlatacak proje ve icraatları olmayanlar, Gemlik’te seçimi kaybedeceklerini anlayın ca, suçlarının ve pisliklerinin açığa çıkacağı endişesiyle bu defa kendi güçleri yetmemiş olacak ki tetikçi ulusal medya aracılığıyla servis ettikleri gerçek dışı yalan haberlerle, adayımız Mehmet Uğur Sertaslan’a kalleşçe, kahpece saldırmaya başladılar. Adam olun, adam gibi siyaset yapın. Merak etmeyin, Gemlik’te halk herşeyi biliyor ve görüyor.
Bu hukuk dışı alçakça saldırıya karşı tazminat, ceza, hukuk başta olmak üzere, her türlü yasal haklarımızı en ağır biçimde sonuna kadar kullanacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olma sın. Dost ve düşman herkes gayet iyi bilsin ki, Fatih Mehmet Güler’i yediniz.
Mehmet Uğur Sertaslan’ı yedirmeyiz. 
Hodri Meydan...”
Bu meydan okuyuş sonunda, Sertaslan’ı aradım, telefonu sürekli meşguldu. Sonra İlçe Başkanı Cemil Acar’ı aradım. 
Konunun ne olduğunu öğrendim. 
Hemen cep telefonumdan Sabah Gazetesi’nin haberini bularak çirkin karalama ve ifti ranın videosunu ve haberini okudum.
Sevgili okurlarım, yazdığım yazının üzerin den bir gün bile geçmeden, Gemlik’te yıllardır yürütülen kaliteli ve seviyeli siyasi mücadeleye gölge düşürüldü.
Yaklaşık bir ay önce Saadet Partisi adayı Adnan Bıyıklı, yaptığı toplantıda bel altı siyasetinin çirkinliklerinden söz etmişti. Bunu, Berkay Bulut hakkında sosyal medyada içki masala rında içilmiş eski fotoğrafların yayınlanması  üzerine yapmıştı.
Daha sonra, bu kez Bulut’u mafyacı olduğu iddia edilen kişilerle göstermeye çalıştılar.
Bunları yapanlar belliydi. Berkay Bulut o sıralarda partisinin aday adayıydı.
Mehmet Uğur Sertaslanla dün konu hakkın da yaptığım görüşmede, işin detaylarını öğren dim.  “Berkay için, o günlerde Bursa basını konu hakkında sorular sorduğunda, ‘Berkay o türlü ilişkilere girmez” dediğini söyledi.
AKP iktidarının beslediği yandaş medya Sabah Tv. aHaber ve haberler com. siteleri Sertaslan’ın seçim kampanyasını başlattığı gün yapılan kutlamada Umurbey de Kadın Kollarına bir bayanın söylediği sözler üzerine, Kadın Kolları Başkanına Sertaslan’ın bu sözleri tek rarlaması, CHP’nin başından beri başarılı bir şekilde yürüttüğü kampanyaya gölge düşürmek istiyorlar.
Bu ahlaksızlıktır. Ankara da Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş’a yapılanlar şimdi de Uğur Sertaslan’a yapılıyor. 
‘Bu karalamadan kimin menfaati varsa yaptırıyor’ diyor Sertaslan.
Güzel giden siyasi kampanyayı lekelemek isteyenlere çatarken, diğer siyasi partilerin adaylarının hiçbirinin arayıp ‘Sertaslan Allah ile alay etmez’ demediğine de üzüldüğünü belirtiyor. 
Birilerini korku dağları sarmış, boşuna uğraşıyorlar.
 

 Diğer Yazıları