Berkay Bulut’un projeleri

Kadri Güler Profil Resmi
Kadri Güler

Önce Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, sonra Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Adnan Bıyıklı belediye başkanı seçildiklerinde yapmak istedikleri projelerini tanıttılar.
Dün gece ise Cumhur İttifakı Adayı AKP’li Berkay Bulut, proje tanıtımı için partilileriyle biraraya geldi. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde  düzenlenen gece bir saat geç başladı. 

Proje tanıtımı nedeniyle Kültür Merkezi’nin sokağı dün öğleden sonra Türk bayraklarıyla donatıldı. Milli bayramlarda bile asılmayan bayraklar adete sokağı baştan sona kaplamıştı.
Bu arada AKP nin veya MHP’nin bir tek bile bayrak veya flamasına rastlamadım.
Salona belirtilen saat olan 19.oo sıralarında sahne kapısından girdiğimde, dışarıda bir kalabalık kitle  göze çarpıyordu.
Salona girdiğimde her yer tıka, basa doluydu.
Yan boşluklar ve üsteki giriş bölümünde de izlemeye gelenler ayakta Berkay Bulut’u bekli yorlardı.
 Sunumun yapılacağı sahnenin bir yanında Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Edoğan’ın, karşı köşede ise Berkay Bulut ve Alinur Aktaş’ın dev led posterleri yerleştirilmiş. Ortada ise projele rin görsellerinin anlatılacağı alan bırakılmıştı.
 Salonda devasa bir ses düzeni kurulmuş, Berkay Bulut’un konuşacağı sahnenin önüne ise büyük bir televizyon ekranı konarak sunumunu yapacağı konuların yazıları buradan bakması sağlanmıştı.
Berkay, Salona ana giriş kapısından, yani üst taraftan girdiğinde saat 20.oo ye gelmişti.
Salonda büyük bir coşku ve oturma koltukları nın arkalarına bırakan bayraklar sallanarak girdi salona.
Kendinden emin, özgüvenli ve heyecansız.
Coşkunun tavan yapmasıyla, Bulut da sahne de yerini aldı.
Berkay Bulut’u sahnede ilk kez konuşurken dinliyorum.
Oyuna iyi hazırlanmış bir sahne sanatçısı gibi hiç falso vermedi. Rahattı, heyecansızdı, hasta bir AKP’li gibi Erdoğan’ı ve “Allah” sözünü defalarca tekrarladı durdu.
Sahneden salonu ile ilişki kurarak tanıdık isimlere seslenerek diyaloğlar kurdu.
Ardından proje tanıtımı videosu dijital led ekranda görülmeye başladı.
İlk projesi Doğal yaşam Parkı projesiydi.
Mehmet Uğur Sertaslan’ın yaptığı sunuma benzer bir sunum gerçekleştirdi. Spor Komplek si, Tarihi Kapalı Çarşı Projesi, Gemlik meydan projesi, Amatör Balıkçılık Tesisleri, Balıkçılar çarşısı, İskele Projesi, Aqua park ve plaj projeleri, Doğal hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, Bilişim merkezi, Manastır Acık Pazar yeri projesi, dere üzerlerini çaycı projeleri, Umurbey Tahtalı çarşı projesi, Büyük Kumla Barınağı, Küçük Kumla Meydan Projesi, Kurşunlu sahil Projesi, Lisanslı Zeytincilik projesi, Tarımsal Sulama Projesi ve sonunda yerinde kentsel dönüşüm projesi...ve diğer küçük projeler...
Görsellere baktığınızda vay be! dedirtecek görkemli hazırlıklar.
Öncelikle bu projelerin mali kaynağı, nereler de yapılacağı konuları net değil.
Birçoğu Sertaslan’ın projeleriyle aynı ancak hazırlıklar farklı, çarşı deresinin üzerinde çaybahçeleri, Gemlik iskelesi, amatör balıkçılar için balık tutma yerleri gibi birçok çakışma var. Bir de Büyükşehir Belediyesinin yapacağı hizmetler de bu projelere eklenmiş.  Konuşmasında Alinur Aktaş’a destekleri için hep teşekkür etti.
Berkay Bulut geceden mutlu ayrılırken, Refik Yılmaz’ın sunuma gelmemesi dikkat çekti.
 Diğer Yazıları