Sertaslan için karalama kampanyası başlattılar

Sertaslan için karalama kampanyası başlattılar

Yerel seçimlere 10 gün kala iktidarın yandaş medyası Millet İttifakı’nın CHP Gemlik Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan’ın Uğurlu Gelecek seçim kampanyasının birinci yıldönümünde CHP Kadın Kolu Başkanı Mehtap Ünlü ile birlikte pasta kesildiği sırada yaptığı konuşmanın bir bölümünü alarak, Sertaslan hakkında linç ve karalama kampanyası başlattı.
Uğurlu Gelecek seçim kampanyasının birinci yıldönümünde yaptığı konuşmanın bir bölümünde son zamanlarda sosyal medyada sık konuşulan “Cenab-ı Hak Partisi” sözünü kullandığı gerekçesiyle “Sertaslan’dan diniyle alay eden skandal sözler” başlığı ile Sabah Gazetesi internet sayfasında, aHaber, Tv. ve haberler com. tarafından servis edildi.
İktidara yakınlığıyla bilinen haber ajansları ve televizyon kanallarına CHP ilçe kadın kolu başkanı Mehtap Ünlü’nün yanında olduğu sırada yaptığı konuşmada sosyal medyada paylaşılan konuşmasını Gemlik’ten kimin servis ettiği CHP’liler tarafından araştırılıyor.
CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, “Gemlik’te seçimlere 10 gün kala böylesi bir karalama kampanyası yapılmasını doğru bulmuyoruz. Gemlik’te siyaset hep belli bir seviye de yapıldı. Bugün bu yandaş medyanın muhalefet partilerine karşı yürüttüğü iftira ve karalama kampanyası ile CHP üzerin den din siyaseti yapmak istiyorlar.
Adayımız Mehmet Uğur Sertaslan’ın o günkü konuşmasını cımbızlayarak bundan çıkar sağlamaya çalışmak abesle iştigaldir. Adayımız dürüst bir seçim kampanyası yürütmektedir ve hiçbir kimseye kötü söz söylemeyerek seçimlerin geçici olduğunu, birlik ve beraberliğin bozulmamasını, ayrıştırıcı ve bölücü olmadığını, aksine bütünleş tirici bir kampanya yürüttüğünü herkes biliyor. Din ile alay etmesi, Allahın ismine hakaret etmesi söz konusu değildir,  olamaz da” dedi.
TEPKİ GÖSTERMELERİNİ BEKLERDİM
Mehmet Uğur Sert aslan ise konuyla ilgili olarak birilerinin dini siyasete karıştırarak, İstanbul ve Ankara daki muhalefet adaylarına başla dıkları karalama kampanyaları gibi Gemlik’te de şahsı ma bu tür bir girişim de bulunduklarını  belirterek, “Umurbey’e giden kadın kollarımız bir evde ‘Sizden önce buraya Cenabı Hak partisinden kadın lar geldi. Ben onlara Cenabı Hak Partisine oy vereceğim’ dediklerini, doğum günü pasta kesiminde ise bundan çağrı yaparak, o sözü söyledim. Konuşmanın bir bölümünü cımbızla çekip alıp karalama kampanyası yapı yorlar. Ben 20 yıldır siyasetin içindeyim. Bu güne kadar böyle bir sözüm olmadı ? Olamaz. Din üzerin den, Allahın adını kullanarak siyaset yapıyorlar. Ben, bu yayınlar üzerine Gemlik’te aday olanlardan çıkıp ‘Uğur Sertaslan Allah ile alay etmez’ demele rini beklerdim. Daha önce Berkay Bulut hakkında yapılan çirkin sözler üzerine Bursa basınından arayan arkadaşlara ‘Berkay’ı tanırım böyle şeylerle ilgisi yoktur’ dedim.
Dağ’der’e gittiğimde boynuma taktıkları keyfiyenin renklerinden PKK ile ilişkilendirildim. Projelerimi anlattığım gün yaptığım konuşmadaki asgari ücret alan işçilerle ilgili 
80 dakikalık konuşmamdan bir cümleyi alıp yine aynı çirkinlikleri yaptılar. Bunları Gemlik sonuçlarından korkanlar yaptırıyor. Bu yayınlardan kimin çıkarı varsa
yaptıran da o dur.” dediYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.