Bulut, “Lisanslı depoculuk ve tesisleşmeyi başlatacağız”

Bulut, “Lisanslı depoculuk ve tesisleşmeyi başlatacağız”

Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Baş kan Adayı Berkay Bulut, Gemlik Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. 
Borsa'da yapılan ziyarette, zeytin ve zeytincilik ile ilgili projelerini anlatan Bulut, tesisleşme ve lisanslı depoculuk konusuna dikkat çekti.
 
TESİSLEŞMELİYİZ
 
Borsa ziyaretinde Borsa Başkanı Özden Çakır tarafın dan karşılanan Belediye Başkan Adayı Berkay Bulut'a ilçe başkanı Yaşar İslam ve yönetimi de eşlik etti. 
“Gemlik'te uzun zamandır düşü nülen tesisleşme konusunda önemli adımlar atacağız.  Bununla ilgili programımızı hazırladık. Zeytin Gemlik'in ekonomik 
anlamda çıkış noktalarından biridir. Bu nedenle, sizlerle biraraya gelerek, fikir alışverişi yapacak ve tesisleşmehamlesini en kısa sürede başlatacağız. 
Bu kapsamda üreticilerimizin ve bölgemizdeki esnaf kardeşlerimizin, ihtiyaçlarını karşılayabileceği Lisanslı Zeytin Depoculuk projemizi hayata geçireceğiz.
Yıllık yaklaşık 10 bin ton depolama kapasitesine sahip olacak olan tesisimizin bünyesinde laboratuar, arıtma tesisi, kantar ve teknik gıda analizlerinin belgelen dirildiği bir analiz merkezi de kurulacaktır. Son yıllarda pazardaki ağırlığını kaybeden Gemlik Zeytini markasını tekrardan dünya klasmanında üst seviyelere çıkaracak faaliyetlerimiz belediyemiz tarafından organize edilip desteklenecektir'' dedi. 
Bulut, Gemlik zeytinin özelliğinin koruması adına belli tat ve değerde olması gerektiğini vurgularken, ''her üreticiden alınan zeytinin farklı tat olduğun dan marka değeri adına sorunlar yaşanabiliyor. Üretilen zeytinin büyük bölümü benzer özellikler taşırsa, marka değerlerini daha önemli noktaya getirir'' şeklinde konuştu. 
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.