İnce, “Beka sorunu var diyenler hainlik yapmaktadırlar”

İnce, “Beka sorunu var diyenler hainlik yapmaktadırlar”

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları’nın düzenlediği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerinde konuşan CHP Yalova eski Milletvekili ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,  yaptığı konuşmada belediye seçimlerine “Beka Sorunu” diyenlerin hainlik yaptığını söyledi.
CHP’li kadınların büyük ilgi gösterdiği İnce, konuşmasında kadınların  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çatan Muharrem İnce,soğan patates kuy ruklarına Erdoğan’ın “Varlık Kuyruğu” dediğini belirterek şöyle konuştu: “Bu bir vefa seçimi değil mi? Omuzlarının üzerindeki çıkıntıyı şapka vestiyeri olarak kullanmayacaksın. Omuzlarının üzerindeki çıkıntıyı biraz çalıştıracaksın. 

KUYRUKLU YALAN
Ben anlatacağım. Mesela Varlık kuyruğu olur mu? Yokluk kuyruğu ayrı, varlık kuyruğu ayrıymış. Ben, 55 yaşındayım. Bunu ilk kez duydum. Önceden olan kuyruklar, ‘yokluk kuyruğu’ idi diyor. Şimdiki  “Varlık kuyruğu” diyor. Size soru, o kuyruk larda bir tane varlık lı insan gördünüz mü? Eğer varlık kuyruğu olsaydı, Erdoğan’ın arka daşları kuyrukta olurdu zaten.Erdoğan kuyrukları 2 ye ayırıyor. Varlık Kuyruğu, yokluk kuyruğu. Hayır bence yalanlar ikiye ayrılır. Bir normal yalanlar, iki kuyruklu yalanlar.
Yani söylediği kuyruklu yalan. Bakın, Türkiye 1850’lerden 60’lerden bu yana, belediyelerle tanıştı. 
Önce İstanbul’da belediye kuruldu. 1860 larda. Sonra 160 yıllık tarihimiz de belediyelerin bir yeri vardır. 1930 da ilk seçim yapılmıştır. 1930 dan bu yana, 89 yıllık Türkiye belediye seçimi yapılıyor. Bu seçim 19. belediye seçimi. 31 Mart günü gidip muhtarı mızı seçeceğiz. Belediye başkanımızı seçeceğiz. Büyükşehir belediye başkanımızı seçeceğiz.” 
Bugüne kadar gelmiş başbakanlarının hiç birinin aklına belediye seçimlerine “Vefa Seçimleri” dediğini duymadığını söyleyen İnce, “31 Mart ta Türkiye Cumhuriyetinin Anayasa sını değiştirecek, silahlı kuvvetlerini yönetecek, üniversite yönetecek, Üniversiteye rektör atayacak, mahke melere yargıç ata yacak birini seçmeyeceğiz. Çöpü müzü toplayacak, suyumuzla ilgilenecek, kaldırımımızı yapacak, çocuklarımıza kreş yapacak, imar planlarını yapacak, yaşamımımızı kolaylaştıracak birini seçeceğiz. Yani, Başkanı AKP’li olsa ne olur? CHP’ li olsa ne olur ? MHP’li olsa ne olur.?

BEKA SORUNU OLDUĞUNU SÖYLEMEK HAİNLİK YAPMAKTIR


Her halde biri seçildiğinde, ezanı mı susturacak, bayrağı mı indirecek. Ne olacak? Bunlar olabilir mi? Nereden çıktı bu Beka sorunu. Bakın bir belediye seçiminin Beka sorunu olduğunu söyleyen, memlekete hainlik yapmaktadır.” şeklinde konuştu.
Yabancıların bu sözleri duyduğunda, ülkenin Cumhurbaşkanının; “Türkiye’nin beka sorunu var, gelecek sorunu var.  Var olma, yok olmama sorunu var. 
Bu yabancı yardımı Türkiye’ye gelir mi” dedi. 

SERTASLAN’A BÜYÜK İLGİ


CHP Gemlik Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan da Dünya Kadınlar Günü kutlamasın da yaptığı konuşmada, bu seçimin belediye başkanlığı seçimi olduğunu, belirterek, yukarıdakilerin bizi birbirimize düşürme gayretinde olduklarını söyledi. Zillet sözünün “Aşağılık, aşağılık işler yapan” demek olduğunu belirten Sertaslan, “Bu kardeşinizi aşağılık birşey yaparken gördünüz mü?” diye sordu. Kadınlar hep bir ağızdan hayır diye bağırdılar. 
“Zilletmiyim ben” diyen Sertaslan, “Bu ülkede yaşayan 80 milyon insanımızın hepsi  kardeşti hani? Hani, biz Adem ile Havvadan geliyorduk. Aynı ana ve babanın çocuklarıydık, Muhammetin ümmetiydik. Var mı kardeşlikte böyle birbirine küfretmek. Uymayın siz onlara. Komşularınıza da söyleyin onlarda uymasınlar” dedi. 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının zengin fakir ayırmadan zorunlu yaşam hakkına sahip olduğunu söyleyen Sertaslan, Halk market açacaklarını söyle diklerinin de “Bak esnafla rekabete girecek” dendiğine vurgu yaparak, “Bunu bile anlama dılar. Aynı kişiye 20 paket makarna götürüp resim çektirmek sanıyorlar. Bizim dinimizde bir elin verdiğini öbürü bilmezdi hani. Bizdeki sistem öyle olacak” dedi.
Uğur Sertaslan, “Üst kat komşunuzla ya barışmayı seçeceksiniz, bu seçimde, ya küs yaşamaya devam edeceksiniz. 
Hızla terk edeceğiz bu kamplaştıran, ayrıştıran, ötekileştiren, anlayıştan hızla uzaklaşacağız. Gemlik’te 109 bin 494 yurttaşımızın tamamına, 55 bin 241 erkek, 54 bin 100 kusur kadınımıza bu borcumuz bizim, borcumuz. Barıştıran bir belediye mi, ayrıştıran bir belediye mi istersiniz?” dedi.
Gemlik’e Fen Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açacaklarını söyleyen Sertaslan, “Başka biri bu kendi yönetmeyecek bizim içimizden biri yönetecek” şeklinde konuştu.
CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoglu ise Gemlik’e her gelişinde kadın cinayetlerini kınadığını ve lanetlediğini belirterek, Artık, kadınların evde ürettikleri emeklerinin karşılığını belediyenin der neklerin, kooperatifilerde satabileceği, kadının ekonomik özgürlüklerinin olduğu, erkek şiddetinin kurbanı olmadığı, ayaklarının üze rinde, evinde bakmak zorunda oldukları çocuklarına, yaşlılarına, engellilere kolaylıkla bakabilecekleri, kreşlerin, bakım evlerinin, engelli  evlerinin olduğu, belediyenin bunları yapmasını istediklerini söyledi.
Kayışoğlu, 31 Mart günü kadınların sandıklara sahip çıkmalarını ve Mehmet Uğur Sertaslan’ı başkan yapmalarını istedi.
CHP İlçe Başkanı Cemil Acar ve Kadın Kolu Başkanı Mehtap Ünlü yaptığı Konuşmalardan sonra kadınlar müzik eşliğinde eğlendiler.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.