5 yılın en sakin meclis toplantısı yapıldı

5 yılın en sakin meclis toplantısı yapıldı

Gemlik Belediye Meclisi hizmet döneminin son toplantılarından birini önceki gün yaptı.
Belediye Başkanı Refik Yılmaz başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüştü.
Saat 17.oo de toplanması duyurulan Belediye Meclisi her zaman olduğu gibi sondan bir önceki toplantısına da gecikmeli başladı.
Gündemde bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlü ğü’nce mecliste görüşmesi istenen konular ilgili komisyonlara havale edilirken, Komisyonlardan gelen raporlar ele alındı. 
Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında Belediye Başkanı ile CHP grubundan Emir Birgün ve Galip Gür ile yaşanan tartışmalar Mart ayı toplantısında yaşanmaması dikkat çekti.
Milli Eğitim ve Spor Komisyonu’ nun Dr. Ziya Kaya Mahallesi 142 adanın batı yönü karşısında plana işlenmiş sahil dolgu alanında bulunan koordinatları daha önceden çizilen yerde, Gemlik Amatör Kulüpler Birliği’nin isteği olan,  Çay Bahçesi ve sporcular lokalinin yapılması izni verilmesi konusu görüşüldü.
CHP’li İmar Komisyonu üyesi Mert Dimili, bu alanın kıyı kenar çizgisi içinde olup olmadığını sordu. Dimili, konuyla ilgili olarak Mal Müdürlüğü’nden izin alınması koşuluyla CHP grubunun olumlu oy kullanacağını söyledi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz, alındığını bildirdi. CHP li Galip Gür ise bu yerin başkasına 
devredilemeyeceğinin sözleşmeye eklenmesi istedi. Bu görüşte Meclisten kabul gördü. MHP sözcüsü Emrah Keskinden de aynı koşulları taşıması halinde ‘evet’ oyu kullanacaklarını söyledi.Görüşme oy birliği ile kabul edildi. Belediye Meclisi’nin 5 yıllık süresinin sona ereceği son toplantı salı günü saat 17.oo de yapılacak.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.