Karamollaoğlu; “Ülkede Beka sorunu değil, iktidar sorunu var”

Karamollaoğlu; “Ülkede Beka sorunu değil, iktidar sorunu var”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kara mollaoğlu, Gemlik’te aday tanıtım programında yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin bin 290 seçim bölgesinde seçimlere katılan tek partiyiz. İttifaklar bizi bağlamaz.” dedi.
Cumartesi günü Bursa ve ilçelerin deki etkinliklere katılmak için gelen Temel Karamolla oğlu, Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde Gemlik İlçe Başkanlı ğının yerel seçim aday tanıtım toplantı sına katıldı.Saat 19.30 da salo na alkışlarla giren Temel Karamolla oğlu, sahneye çıkarak katılımcıları selamladı.
İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız’ın açılış konuşmasın dan sonra İl Başkanı Salih Berber’in konuşması ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Atmaca konuştu. 
Atmaca konuşmasında adil, rekabet şartlarının eşit olmadığı, birilerinin devletin imkanından yararlandıklarını, insanların algılarını değiştirmeye yönelik her türlü çalışmanın içinde olunduğunu belirterek, “Gemlik’in sorunları çok. Gemlik hasta. Biz de de doktor var Gemlik’i iyileştirmeye hazırız” dedi. 
Gemlik Belediye Başkan adayı Adnan Bıyıklı söz aldı. Bıyıklı konuşma sında, Gemlik ile ilgili yapmak istediklerini anlattı. Bıyıklı’nın konuş ması sırasında projelerin video gösteri si teknik arıza nedeniyle gösterimden kaldırıldı.

PROJELERE GÖNLÜMÜZÜ KALBİMİZİ KOYDUK

Gemlik için çok büyük mega projeler yaptıklarını söyleyen Bıyıklı şöyle konuştu: “Gemlik için çok büyük projeler yaptık. Bu projelere gönlümüzü ve kalbimizi koyduk. Gemlik’e ne lazım? Arkadaşlarımızla birlikte ne lazım onları belirledik. Gemlik’e doğru bir yönetim lazım önce. Gemlik’i kucaklayacak bir ekip lazım. Sevgi lazım, kardeşlik lazım. Hep beraber takip etmek gereki yor ve bunu oluştur maya gayret ettik dedik. Dürüst bir yönetim lazım. Allah nasip ederse 31 Mart’tan sonra belediyeyi teslim aldığımızda ben kalben inanıyorum. Kucaklayacak bir ekip lazım. Adalet lazım dedik. Sevgi lazım kardeşlik lazım hep beraber hareket etmek gerekiyor. Bunu takip ettik. Sadece tanıtım yetmez Allah nasip ederse 31 Marttan bir gün sonra belediyeyi teslim aldığımızda buna ben kalben inanıyorum. Teslim aldık demiyorum aslında 
Gemlik Belediyesi zaten sizindir. Biz Belediyeyi alıp tekrar size kazandıracağız. Buna emin olun.”
Bıyıklı, belediyelerin ticaret yapmak amacıyla para kazanmak amacıyla kurulmadığını, halka hizmet için kuruldu ğunu hatırlattı. 
Önce insan diyen Bıyıklı, Gemlik’teki arızaları sıraladı.
Bunların başında deprem sorunu geldiğini, deprem olursa 50 bin kişinin ölebileceğini, bunun yetkili birinin ağzın dan çıkmaması gere ken söz olduğunu anımsattı.
Bıyıklı; “Bu konuda ne yaptınız?” deme hakları olduğunu hatırlatarak; “Biz, inşallah Belediyeye  geldiğimizde, Gemlik’i taşıma yerine, kentsel dönüşümü, yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz” dedi.
Gemlik’in ciddi bir ulaşım problemi olduğunu, bunların Bursa ulaşımı ve şehir içi ulaşımı olduğunu vurguladı. Bıyıklı, bunun giderilmesi için Belediyenin tüm sistemlerini harekete geçireceklerini söyledi. Gemlik’e bir huzurevi gerektiğini de hatırlatan Adnan Bıyıklı, bunu bir an önce hayata geçir mek istediklerini, sokakta kalan gençle re ve yalnız yaşayan lara ve kimsesiz kadınlara bir sığınma evi yapacakları sözünü verdi. 
Uyuşturucu ile mücadelede belediye olarak yapacakları çok şeyleri olduğunu da belirten Bıyıklı,  bunun bir ayağının rehabilitasyon ayağı da olacağını vurgula dı. Gençlere dona nımlı bir spor komp leksi yapacaklarını da sözünü veren Bıyıklı, bir sanat ve kültür kompleksi oluşturmayı planla dıklarını söyledi.
Bıyıklı, “Gemlik için yola çıkmış 31 mec lis üyelerimiz Gemlik için tek bir yumruk gibi davranacaklarını sağlayacağız.” dedi.
Bıyıklı projelerini anlatırken, işsizlik konusunda da ne geriyorsa yapacak ları sözünü verdi. Gemlik’in en önemli sorunun denizinden yararlanamaması olduğunu da söyleyen Bıyıklı, Gemlik’i Avrupa’daki kıyısı bulunan şehir lerdeki gibi denizden herkesin yararlana cağı bir yer yapacağını, Gemliklilerin kendisine 5 yıl için görev vermesini 5 yıl sonra değişmiş bir Gemlik sözü verdi.

“HERKESİ HAİN İLAN 
EDİYORLAR”

Daha sonra Saadet Partisi Genel Başka nı Temel Karamollaoğlu kürsüye çıktı. Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimle rinde en güzel neti celeri alacaklarını belirtti. Yerel seçimlerin genel seçimlerden farklı olduğunu belirten Karamolla oğlu, "Biz Türkiye'de bin 389 seçim bölgesinin tamamında seçime giren tek partiyiz. İttifaklar falan bizi bağlamaz." diye konuştu.
"Devlet tanzim satışlarıyla ülkenin problemlerini çözemez. İki tehlike var. Bakkallarla veya süper marketlerle rekabete girerseniz ya onlar yok olur veya ülkeyi zarara uğratırsınız. Daha da tehlikelisi üretici, çiftçi, sebzeci ve meyveciyle rekabet içine girerseniz bu sefer bütün gıdanızı dışarıdan getirmek mecburiyetinde kalırsınız." ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu bele diyelerde işi ehline verilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bizim anlayışımız da bu prensipleri sıkı sıkıya bağlanmayı gerektiriyor. Her şeyden önce biz dürüst olmak mecburiyetindeyiz. Dürüst olmak için işi ehline vermek mecburiyetindeyiz. Dürüst olmak gerekir se yolsuzluk yapmamak mecburiyetin deyiz, dürüst olmak gerekirse rüşvet alıp veremeyiz, dürüst olmak gerekirse vatandaşla bir olup bu ülkenin problemlerini çözeriz onun için dürüst başkan, dürüst yönetim anlayışı bizim temel anlayışımızdır” dedi.
Belediyecilik konu sundaki görüşlerini anlatan iktidarın belediyecilikten hiç söz etmediğini, ranttan söz etmediklerini, konuyu hep Beka meselesine  konuyu ülkenin problemlerine getirmeye kalktıklarını söyledi. “Onlarda bile iflas ettiler bunu görmeyen kalmadı” dedi. 
Karamollaoğlu, muhalefetin bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Muhalefet olmadan doğru karar verilmez, muhalefet olmadan gerçekler görüşülmez.” dedi. “Biz devlet millet kaynaşmasından yanayız” diyen Karamollaoğlu, devletini her zaman ziraatçının tarımla uğraşan çiftçinin esnafın sanayinin yanında olması gerektiğini, bunlar başı tutuştuğu zaman bunlara başvurduklarını, Demokratik bir ülkenin ön önemli özelliklerinden birinin  şeffaflık olduğunu söyledi. 
Karamollaoğlu, hükümetin ekonomiyi ve dış siyaseti bilmediklerini, ülkeyi zor duruma soktuklarını, belediye seçimlerinde bir beka sorunuymuş gibi göstermeye kalktıklarını, herkesi hain ilan ettiklerini, bununla vatandaşı korkuttuklarını söyledi.
Ülkede Beka sorunu değil, iktidar sorunu olduğunu söyledi. Daha sonra Belediye Başkanı ve meclis üyeleri tanıtıldı. Karamollaoğlu, Adnan Bıyıklı’ya cepsiz ceket girdirdi. 
Bıyıklı, Karamollaoğlu’na Gemlik zeytini ve zeytinyağı armağan etti. 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.