AKP’liler Kızılay Derneği’ni ele geçirdi

AKP’liler Kızılay Derneği’ni ele geçirdi

Türk Kızılayı Gemlik Şubesi’ni 19 yıldır başarı ile yöneten Gökhan Özler görevi bırakırken, AKP’liler ilginç bir şekilde derneğe üye olarak yönetimi devraldı.
Cumartesi günü Gemlik Belediyesi Kapalı Otopakı altındaki Gençlik Merkezi’nde yapılan Kızılay Derneği Genel Kurul toplantısı AKP ilçe kong resine dönüştürüldü. AKP Yönetim Kurulu üyeleri, Bele diye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile Gemlik Belediyesi Daire Müdürleri ile şoförlerine kadar yeni üyelerin katıldığı kongre ilginç görüntülere sahne oldu. Görenlerin “AKP Kongresi mi yapılıyor? dediği Türk Kızılay Gemlik Şubesi genel kurulu divanına Fehmi Aslan, seçilmesinden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Görevi bırakan Gökhan Özler, 19 yıldır görev yaptığı Kızılay Derneği’nde yaptığı çalışmaları anlatırken, önlerine çıkan her zorluğu zaman içinde aştıklarını söyledi. Kızılay’ın kan bağışı kampanyaları, gezici kan bankasını Gemlik’e getirttiklerini söyleyen Özler, öğrenci kırtasiye yardımı, aş evi açarak sıcak yemek dağıtımı, kuru erzak dağıtımı, eşya dağıtımı gibi önemli yardımları muhtaçlara ulaştır dıklarını söyledi.
Birlikte çalıştıkları arkadaşlarına da teşekkür eden Gökhan Özler, yardımlarını esirge meyen resmi kurumlara, sanayi kuruluşu yöneticilerine ve vatan daşlara teşekkür etti. Yeni görev alacaklara da başarılar diledi. Gökhan Özler’in veda kong resine annesi ve babası da katıldı.
Bursa Kızılay Derneği Şube Başkanı Davut Gürkan’ın da katıldığı kongrede yaptığı konuşmada Türk Kızılay’ının dünyada sayılı yardım kuruluş larından biri haline geldiğini söyledi.
Seçimlere AKP’li lerin oluşturduğu tek liste ile girildi.  Yönetim kuruluna, Erdal Şimşekoğlu (Başkan), Sabri Karaman, Selman Dizdar, İsa Aydın, Hüse yin Öner seçilirken, denetleme kurulu üyeliklerine ise Turgay Bulut, İsmail Çakır getirildi.
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.