Bıyıklı; “İmar konusunda siyaset olmaz”

Bıyıklı; “İmar konusunda siyaset olmaz”

Saadet Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan Bıyıklı, Gemlik'te bulunan mimar ve mühendislerle Gemlik Balık Deryasında yapılan kahvaltıda buluştu. 
Bıyıklı'ya İlçe Baş kanı Ahmet Vakkas Yıldız ve yönetimi de eşlik etti.
Toplantıda söz alan Bıyıklı; ''Bugün ben konuşacağım, Gemlik'i yönetirken sizi dinleyeceğim. Çünkü Gemlik'in en önemli sorunlarında biri imar sorunudur. 
Bunu biz siyaset çilerin çözmesi asla doğru değil dir. Bu nedenle odalara, mimarlara ve mühendislere danışarak çözüm aramalı, ortak paydada buluşmalıyız. Eğer imar konularında alınan kararlar siyasi olursa, kaybeden Gemlik olur. İmar konularında siyaset olmaz. Gemlik'in yanlış yapılaşma sından dolayı ilçemiz kültürel, sosyal ve yaşam konforu adına çok şey kaybetti. Yapılaşırken konunun uzmanlarının görüşü alınsa, bugün eski Gemlik'e özlem duyu yor olmazdık. 
Bilimin önünde durulmamalı. İşim uzmanı ve liyakat sahibi kişilerin çalışmalarının önüne siyaset geçmemeli. Eğer siyaseti bilimin önüne geçirirsek, kaybeden her zaman Gemlik olur. Gele ceğimiz, çocuklarımızın geleceği ve onlara bırakacağımız sorunlar yumağı olur. İlçemizin ihtiyaçları ortada, bunları tespit etmek kolay, önemli olan akılcı yolla çözüm bulmaktır. Bu konuda da siz teknik insanlar en çok ihtiyacımız olan insanlar olacaksınız. Mimar olmadan, imar planı olmayacak'' dedi. Bıyıklı sonra sında da, katılım cıların öneri ve fikirlerini dinleyerek notlar aldı.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.