Evlenecek ve evlenen çiftler bilgilendirildi

Evlenecek ve evlenen çiftler bilgilendirildi

Gemlik Belediyesi, Gemlik İlçe Müftülüğü ile Gemlik Sosyal Hizmet Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği yeni evlenen çiftlere yönelik “Evlilik Öncesi Eğitim” ve “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri” konulu seminer düzenlendi.
Belediyenin ev sahipliğinde evlen dirme dairesinde organize edilen eğitim semineri Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, Gemlik İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gemlik Sosyal Hizmet Müdürü Yaşar Yaray‘ın yanı sıra alanında uzman eğitmen lerin sunum ve anlatımlarıyla gerçekleşti.
Seminerde evliliğe hazırlanan ve yeni evlenen çiftlere hitaben bir konuşma yapan Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, aile eğitiminin gelecek nesiller üzerinde faydalı izler bırakacağına değinerek, güçlü bir ailenin temellerinin atılması için Gemlik Belediyesi olarak her zaman destek olmaya devam edecekleri ni söyledi.
İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı da, çiftlerin evliliklerini sorunsuz bir şekilde sürdürmeleri için neler yapmaları gerektiği, üzerlerine düşen görevleri ve İslam’da aile hukuku hakkın da, katılımcılara önemli bilgiler aktardı.
Evliliğin sevgi bağı temeli üzerine kurul duğunu söyleyen Şavlı,  eşlerin karşılıklı sevgi, saygı ve sadakat ile birbirlerini anlayabileceklerini, sorunla rını bu şekilde çözebileceklerini ve sonucunda güçlü aile bireylerinin yetişeceğini dile getirdi.
Son olarak söz alan Sosyal Hizmet Müdürlü ğünde görevli Çocuk Gelişim Uzmanı Nurcan Baltacı Özarslan ise, sosyal problemlerin çözümün de koruyucu ve önleyici hizmetlerin önemine dikkat çekerek, Türkiye 'deki sosyal sorunların tespiti ve çözü müyle ailenin bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahının arttırılması gibi konular hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Yaklaşık iki saat süren eğitim semineri, soru-cevap kısmıyla son buldu.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.