Gemlik’te Bozbey fırtınası esti

Gemlik’te Bozbey fırtınası esti

CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’in de katıldığı toplantıda, Bursa yerel basınına seçildiği takdirde Gemlik’e yapacağı hizmetleri belirten projelerini tanıttı. 
Bursa Ramada Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısına, Bursa yazılı ve görsel medyasından çok sayıda muhabir, köşe yazarı katıldı. 
Toplantıya, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, CHP Gemlik İlçe Başka nı Cemil Acar, İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Gemlik Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan katıldılar. 
Bursa yerel ve görsel, yazılı medyasının büyük ilgi gösterdiği proje tanıtım toplantısı Bursa Ramada Otel’de yapıldı. 
Toplantının açılışında konuşan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Bursa’nın denizle buluştuğu ilçelerden en önemlilerin den birinin de Gemlik olduğuna dikkat çekerek, “Gemlik, yeşilin ve mavinin buluştuğu yerdir” dedi.
Bursa’nın Türkiye ekonomisinde çok önemli yer tuttuğunu söyleyen Bozbey, ihracatta ikinciliği, nüfus bakımından da dördüncü büyük kent olduğunu belirtti. Bozbey, Bursa’nın CHP’li yönetimler ile gelişeceğini ve güzelleşeceğini belirtirken, ticarette, sanatta, nüfusta büyük olan kentin sosyal yaşamda, kültürel gelişmişlikte ve sporda hak ettiği yeri almadığını söyledi. 
Bozbey, bunun CHP’li belediyelerle değişeceğini söyledi. 
Daha sonra, CHP Gemlik Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, projelerini slayt gösterimi ile tanıttı. Gemlik’te 2,4 milyon zeytin ağacı olduğunu söyleyen Sertaslan, zeytinliklerin miras yoluyla bölünmesi sonucu parçalandığını, üreticilerin giderek zeytinliklerine bakmadıklarını, mevcut 2,4 milyon zeytin ağacından yıllık ortalama 23,995 ton zeytin elde edildiğini belirte rek, “İleride zeytin ağaçlarını müzede göreceğiz. Biz, Gemlik Belediyesini kazandığımızda çiftçiye destek vereceğiz, çiftçi ile birlikte üretici belediyecilik yapacağız. Zeytin ve zeytinyağı müzesi kuracağız.” dedi. 
“Gemlik’in Türkiye’nin mozaiğidir” diyen Uğur Sertaslan, bunun bir avantaj olduğunu, Türkiye’nin her yerinden gelen insanların Gemlik’te barındığına dikkat çekerek, Gemlik’te yakala nan balıkların Bursa’ya götürüldüğünü, bunların Gemlik’e gelen bir kısmının Gemlik’te kalması gerektiğini belirterek, adının Balıkpazarı olan bir semtte balığın satılmaması ve balık lokantası bulunmamasını değiştireceklerini, Balıkpazarı’na yapacakları projelerini görsel olarak anlattı. 
Kumla’nın daha yaşanır bir hale gelmesi için eğlencenin, müziğin merkezi yapacaklarını, bunun yanında Kurşunlu sahillerinde yaşayan insanların ise huzur ve sessizlik istediklerini belirterek, bunları gerçekleştireceklerini söyledi. Balık yakalamak isteyenler için platform yapacaklarını, deniz içindeki 7 adet fıskıyeyi yeniden çalıştı racaklarını anlatan Sertaslan, Gemlik’te halk marketleri kurulacağını, burada paranın geçmeyeceğini örnekleri ile anlattı. 
Gemlik’in tepelere taşınacağının söylenmesiyle birlikte Gemlik halkının büyük bir tedirginlik yaşadığını, birden konut satışlarını durduğunu belirten Sertaslan, kanun hükmündeki kararname ile Orman Bakanlığı’nın alanında olan 2 bin 83 dönüm çalılık ve makilik arazinin konut alanına açıldığını hatırlatarak, bu konuda tasarrufun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda olduğunu hatırlattı. Gemlik’te yapılaşmayı yerinde kentsel dönüşümleriyle gerçekleştireceklerini söyleyen Sertaslan, Gemlik halkının bunu istediğini, insanların yaşadıkları yerden koparmayacaklarını belirtti. Gemlik girişinde yapılacak balıkçı lokantaları ve balıkcı barınağının marinaya çevrilerek, buranın cazibe merkezi haline getirileceğini belirten Sertaslan, Karsak Deresi kenarından Devlet Hastanesi’ne kadar uzayan ve aynı yönde gidip gelen raylı sistem projesi ile ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi. 
Tüm projelerini anlatan Sertaslan, daha sonra basının sorularını yanıtladı. 
Bir gazetecinin “Gemlik’te özgürlük ve güvenliği nasıl sağlayacak sınız?” sorusuna, Gemliklinin güvenliğine sahip çıkacağını, bu konuda projeler hazırladıklarını söyledi. İlçede 6 imam hatip okuluna karşın, 1 endüstri meslek lisesinin bulunmasının meslek sahibi gençlerin çoğalmasını engellediğini, Endüstri meslek lisesi sayısını mutlaka çoğaltacaklarını, kaybedecek bir şeyleri olmayan gençlerin bu okullarda iyi yetiştirileceğini söyleyerek cevap verdi. 
Olay Gazetesi yazarı Mustafa Özdal, Gemlik’in tepelere taşınması konusundaki düşüncelerine de Sertaslan, Gemlik’in kanun hükmündeki kararname ile tepelere yapılacak konutlara taşınma projesinin Gemlik Belediyesi’nin bir projesi olmadığını, bu projeyi Bakanlığın hayata geçireceğini, Gemlik’in gündeminden depremin çıkartılması gerektiğini ancak, deprem ile ilgili her türlü önlemin de alınmasını sağlayacaklarını söyledi. 
Gemlik’in planlarını yapan şehir plancısı Osman Hayridilli’nin önü ne verilen nasıl bir plan yapılması istenirse belirlenen planları yapacağı nı anlatan Sert aslan, “Biz, Gemlik’i yerinde dönüştüreceğiz. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bunun örneklerini Ankara’da gördük” dedi
Sertaslan’ın diğer sorulara verdiği cevaplarla toplantı sona erdi. 

GEMLİK’TE BOZBEY FIRTINASI ESTİ 
CHP’nin basınla Bursa’daki buluşmasından sonra CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’in de katıldığı Gemliklilerle buluşma programı başladı. İlk buluşma Kurtul Mahallesi’nde başladı. Mahalle Muhtarı ve köylüler Mustafa Bozbey ve Uğur Sertaslan’ı sevgiyle karşıladılar. Kahvehanelerdeki vatandaşlarla tek, tek tokalaşan Bozbey, işyerlerini de ziyaret etti. 
Daha sonra Engürücük Mahallesine geçildi. Burada da kahvehaneler gezilerek vatandaşlarla buluşuldu Sorunlar dinlendi.
CHP heyeti oradan Gemlik’e geldi.
Ali Şirin’in cenaze törenine katılan Bozbey ve Sertaslan daha sonra Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 
Mustafa Bozbey ve Mehmet Sertaslan Umurbey’e geçerek, Celal Bayar’ın mezarını ziyaret ettikten sonra, Umurbeylilerle buluşarak sorunlarını dinledi. 31 Mart seçimlerinde kendilerine oy verilmesini istedi. Bozbey ve Sertaslan, Gemlik’e dönerek İstiklal Caddesi’ndeki esnafla buluştu. Daha sonra çay bahçelerini gezerek vatandaşlarla biraraya geldiler. 
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.