İş Hayatında Mutlaka Bilinmesi Gereken Bilgisayar Programları

İş Hayatında Mutlaka Bilinmesi Gereken Bilgisayar Programları

İlerleyen teknoloji ve uygulamalar ile birlikte veriler de bilgisayar üzerinde işlenmeye ve depolanmaya başladı. İyi bir kariyer hedefi olanlar için ise bilgisayar programlarını üst seviyelerde kullanabilmek neredeyse bir zorunluluk halinde. Özellikle masa başı işlerde sık sık kullanılan Microsoft Office Excel ve Power BI de uzmanlık gerektiren bilgisayar programları arasında en üst sırada yer almaktadır. İki program da kendi içerisinde geniş bir kullanım alanına sahiptir ve öğrenimi için mutlaka bir yardım almak gerekmektedir. Bünyemizde verilen Power BI ve Excel kursları ile iş dünyası için gereken yeterliliğe rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

 Power BI Programının Kullanım Alanları

Power BI, basit anlatımı ile data şeklindeki verileri analiz eden ve görselleştiren bir yazılımdır. Dünya çapında yüksek prestije sahip şirketler tarafından da kullanılan program mutlaka bir power bi kursu yardımı ile öğrenilmelidir. Bünyemizde verilen ve 2 haftalık bir eğitim süresine sahip Power BI eğitim kursu ile; verilerin depolandığı kaynaklara rahatça ulaşılabilir, seçili veriler üzerinde araştırma ve görselleştirme işlemleri yapabilirsiniz. Üstelik Power BI üzerinde yaptığınız işlemleri herhangi bir ağ üzerinde de paylaşabilirsiniz. Verileriniz, Power BI ile görselleştirildikten sonra sadece birer sayı olmaktan çıkıp, sizin için hızlı bir öngörü haline dönüşür. İş hayatında kullanımının yaygınlaştığı programı, bilgisayarların yanı sıra İOS ve Android yazılımların mevcut olduğu akıllı telefonlar ile de kullanabilirsiniz.

 

 Excel Eğitimi

 

Microsoft Office programları arasında neredeyse en çok kullanılan program olan Excel, verimli bir şekilde kullanıldığında veri hesaplamalarında yapılan hataları neredeyse sıfıra indirmektedir. Bu programa dair bünyemizde katılacağınız excel kursu ile hem firmanız için büyük bir hafıza oluşturabilir hem de karmaşık işlemleri rahat bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Kurs katılımından sonra basit fonksiyonlarla çalışabilecek, makro yazılımı yapabilecek, büyük tablolar oluşturabilecek ve verilerinizi rahat bir şekilde karşılaştırabileceksiniz. Özellikle ileri ve makro düzeyde öğrendiğiniz Excel programı iş hayatında size oldukça büyük bir avantaj yaratacaktır.

 

 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.