Sap Kullanıcı ve Danışmanlık Eğitimleri

Sap Kullanıcı ve Danışmanlık Eğitimleri

SAP akademi bünyesinde, sap kullanıcı ve danışmanlık eğitimi kursları verilmektedir. Uzman kadrosu ile sap eğitimi veren akademi, program bitiminde başarılı kursiyerlere sertifikalarını da dağıtmaktadır. Sap programı ile şirketlerin işleyiş süreçleri veya belirli bölümleri bilgisayar ortamına aktarılır.

 

 Sap Eğitim Programı

 Çalışma alanı oldukça geniş olan sap, hemen hemen her sektörde kullanılan bir programdır. Bu alanda yetişen sap uzmanları, sap programını kullanan her şirkette çalışma imkanı bulurlar. Sap uzmanı olabilmek için ilgili lisans (4 yıllık) bölümünden mezun olduktan sonra sap kursu bünyesinde gerekli eğitimlerin alınması gerekir. Sap akademi bünyesinde farklı modüller aracılığıyla verilen eğitimler arasında; satış, finans işlemleri, dağıtım, maliyet muhasebesi, insan kaynakları planlamaları, firmanın üretim süreçlerinin planlanması, malzemelerin giriş ve çıkış kontrolleri gibi gerekli eğitimler verilmektedir.

 

Eğitimler, sap programı kullanan kurumlarda, çalışacak elemanın başarısı açısından oldukça önemlidir. Sap program alanları fonksiyonel ve teknik olarak farklı modül eğitimleri içermektedir. Örneğin; MM, SD, sap fi kursu gibi eğitimler fonksiyonel alanda, abap, basis gibi eğitimler teknik alanda verilmektedir. Bunlar dışında ek ürünler alanında çalışmak istiyorsanız CRM, SRM, BW gibi modül eğitimleri verilir. Kurslarda kullanıcı eğitimlerinin yanı sıra danışmanlık eğitimleri de alabilirsiniz. Günümüzde 1500 kadar şirket sap yazılım programını kullanmakta ve sap uzmanları ile çalışmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile bu sektör daha da genişleyecektir.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.