Sosyal konutlardan kaç daire satıldığı açıklanmıyor

Sosyal konutlardan kaç daire satıldığı açıklanmıyor

Gemlik Belediye Meclisi’nin önceki gün yapılan Aralık ayı toplantısında Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesi’nde yaptırılan Toplu Sosyal Konutların birinci etabından kaç dairesinin satıl dığını, 2. etabından ise satışların neden ertelendiği konusun da kendisine sorulan soruya yanıt vermeyerek meclis toplantısını kapattırdı.
Çarşamba günü Ömer Kahraman Belediye Meclis Salonu’nda toplanan Belediye Meclisi’n de gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra gündem dışı maddelerde söz alan CHP grubundan Galip Gür, Belediye Başkanı Refik Yılmaz dan Cihatlı Mahallesi’nde yaptırılan Sosyal Konutların 158 daireden kaç tane dairenin satıldığını sorusuna yanıt vermedi.
Gür, bu soruya yanıt alamayınca, 16 Kasım günü yüzde 25’i peşin, kalanı 950 liradan başlayan fiyatlarla satılacağı açıklanan konutların satışla rının neden yapıl madığını sordu. Galip Gür, Belediyenin internet sayfasındaki Sosyal Konutların satış fiyatlarının 120 ve 135 bin liradan yapılacağının duyurulmasına karşın, Tüketici Fiyat endekslerine göre yıl artışının bu satışlara ekleneceği konusunda vatandaşın bilgisi olma dığını, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmemesi sonucu talebin olmadığından mı satışların tarihinin uzatıldığını sorması, Başkan ile Galip Gür arasında tartışmaya yol açtı.
Galip Gür, “Bu durumda vatandaş yüzde 25 peşin ödeyeceği daireyi TEFE ve TÜFE hesaplaması sonu cu 120 bin lira yeri ne 152 bin liraya alacaktır. Bunun izahı yapıldı mı?” diye sormasına Başkan Refik Yılmaz sinirlendi. Çıkan tartışmalarda bir sonuç alına mayınca Refik Yılmaz Meclisi kapattı.
Çarşamba günkü Belediye Meclis toplantısının önemli bir konusu da 3. etap Kuzey Planlarının görüşmesiydi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce kabul edilen 1/25 000 ölçekli ve 1/5000 ölçekli imar planlarda belirtilen kat yüksekliğine göre hazırlanan 
1/1000 ölçekli imar uygulama planları İmar Komisyonu’ndan geldiği gibi kabul edildi.
Bu arada, MHP grubu adına söz alan Kenan Çakır, daha önceki toplantıda Gemlik Merkez Planlarının emsal artışlarının yükseltilmemesi halinde 3.etap Kuzey planlarına hayır diyeceklerini söylerken, Çarşamba günkü meclisteki konuş masında aynı konuyu gündeme getirdi ve merkez planlarının biran önce çıkarılmasını da 3. etap Kuzey Planlarına EVET oyu kullandı. Planlar oybirliği ile kabul edildi.Yorum Yap

1 Yorum

  1. SÜLEYMAN TÜKMEN - (Misafir Üye)

    SAYIN REFİK YILMAZ VATANDAŞ İLE YAPACAĞI İŞLERDE KİMSEYE AÇIKLAMA YAPMAK ZAHMETİNDE BULUNMUYORSA MİLLET NEDENİNİ SEÇİM KONUŞMALARINDA SORMALI.. BELEDİYENİN MİLLETİN PARASI İLE YAPTIĞI DAİRELER BAŞKANIN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALAR DAHİLİNDE YAPİLMAMIŞSA . BU İŞTE BİR HİLE VARDIR.. VEYA YANDAŞ KORUNMUŞTUR. DAİRE ALMAK İÇİN İLK ETAB MÜRACATI YAPIP İKİNCİ ETAB TA HAKKINI KULLANMAK İSTEYEN BAZI KİŞİLERE HİÇ DAVET EDİLMEDİĞİ VE HABERİNİN OLMADIĞINI BİLİYORUZ. ÖYLE İSE BU DAİRELER KAÇ ADET SATILDI KİMLERE SATILDI KAÇA SATILDI. VATANDAŞ SEÇİM ZAMANI SORGULAMALI..