İYİ PARTİDEN HACI BEKTAŞ VELİ DERNEĞİNE ZİYARET

İYİ PARTİDEN HACI BEKTAŞ VELİ DERNEĞİNE ZİYARET

İYİ PARTİDEN HACI BEKTAŞ VELİ DERNEĞİNE ZİYARET
İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneğine ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan ziyaret heyeti, Dernek Başkanı Ali Kalkan ve Yönetimi tarafından ağırlandılar.
Hoş sohbet havasında geçen ziyarette Yavuz, “biliyorsunuz kongremizi mart ayında gerçekleştirdik. Ancak salgın sebebi ile genel merkezimiz tüm toplantı ve ziyaretleri iptal etti. Size gelmek bugüne nasip oldu. Hepimizce malum, Cem Evleri milli kültürümüzün tam orta noktasında olan kuruluşlar. Anadolu’dan, köklerimizden ve bizim insanımızdan beslenen kuruluşlar. Bu büyük kültürün yaşamasında ve yaşatılmasında sizlerin emeği çok büyük” derken, Kalkan’dan dernek hakkında bilgilendirme de rica etti.
Başkan Kalkan, sözlerinden dolayı Yavuz’a teşekkür ettikten sonra derneklerinden bahsederek, “Bursa ve ilçelerinde 13 Cem Evi vardır. Birlikte hareket ediyoruz. Gemlik Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneği, Dernekler Masasına bağlıdır. Devlete kuruş kuruş hesap veririz ve şeffafız. Bağışlarla ayakta duruyoruz,” dedi. Ardından, salgın meselesine dönerek “salgın nedeniyle biz de tüm programlarımızı iptal ettik. Muharrem Ayında aşure yapardık, burada 1500 kişi toplanırdı. Bugün bu salgın ortamında yapsaydık felaket olurdu, iptal ettik. Kurban keser, fakir fukaraya dağıtırdık iptal ettik. Doğu’ya turizm seyahatleri yapardık iptal etmek zorunda kaldık. Aldığımız karar doğrultusunda, salgın yasaklarını uyguluyoruz,” dedi.
Dernek Başkanı Ali Kalkan İYİ Partileri ağırlamış olmaktan memnun olduklarını söylerken; Ertuğrul Yavuz ziyaretlerini kabul ettikleri için Kalkan ve yönetim kuruluna teşekkür ederek; kendilerini de İlçe Teşkilatında misafir etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti. Ziyaret hatıra fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.