“Gemlik’te kaplıca veya soğuk hava tesisi yapmak bizim neyimize”

“Gemlik’te kaplıca veya soğuk hava tesisi yapmak bizim neyimize”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa da yaptığı bir basın açıklamasında, kendisinin 13 Nisan 2018 tarihinde temelini attığı Gemlik Termal Kaplıcası konusunda, “Gemlik’te kaplıca veya soğuk hava tesisi yapmak bizim neyimize.” dedi.
Kendisinin temelini attığı ve 16 milyon liraya mal olacağını söylediği Gemlik termal kaplıcasının Bursa merkez ve ilçelerinde sayısız şifalı suların bulun duğunu anımsata rak, “Bugün teme lini attığımız tesis de şehrimizin termal özelliğini güçlendirecek bir kurum olacaktır” demişti.
Nisan ayında attığı temellerden sonra, zemini iyileştirme çalışmaları tamamlanan Gemlik termal kaplıcasında çalışmalar durduruldu.
Türkiyenin en büyük borçlu bele diyesi sıralamasında birinci sırada 1 milyar liradan çok borcu olan Bursa Büyükşehir Beledi yesi başlattığı bir çok yatırımını durdurdu. Bunlardan biri de Gemik Kaplıcası oldu. Aktaş, yaptığı basın toplantısında şunları söyledi;
“Sadece belediye gücüyle değil bütçe gerçeklikleri doğrul tusunda hareket etmeyi seven bir insanım. Bu millete söz verdiysek; yap işlet devret ve gelir ortaklığı gibi imkan ları kullanırız. Gemlik’te kaplıca veya soğuk hava tesisi yapmak bizim neyimize. Hemen devredebiliriz. Biz çevre düzenle mesi ve yer sağla yalım. Gelirimiz olsun. Belediye imkan sağlar. Sıcak su bölgesiyle ilgili yatırımcı geliyor.”Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.