CHP’lilerin 2. durağı Ankara

CHP’lilerin 2. durağı Ankara

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı ve  partili teknik bir heyeti, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ndeki incelemelerinden sonra, Ankara Yenimahalle Belediyesi’ni ziyaret ettiler.
Mehmet Uğur Sertaslan, CHP Milletvekili 2. Bölge Milletvekili adayı Kemal Atan, eski belediye meclis üyesi Mimar Arzu Karakaş, Jeoloji Mühendisi Zeynep Akın Serintürk ve İnşaat Mühendisi İsa Serintürk ile önce Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret ettikten sonra modern belediyecilik konusunda yaptıkları hizmetleri rehberler eşliğinde gezdiler.
Mehmet Uğur Sertaslan, gazetemize yaptığı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Belediyesi’nin farklı bir kent yarattıklarını, sosyal demokrat belediyeciliğin en özgün örneklerinden birinin Eskişehir’de uygulandığını söyledi. 
CHP’li Belediye başkanlarının Eskişehir Türkiye’nin gezilecek, görülecek yerlerinden biri yaptıkları belirten Sertaslan, “31 Mart seçimlerinde Gemlik halkı bana ilçeyi yönetme görevi verirse, Gemlik’i örnek bir kent yapacağım. Bunun için incelemelerimizi teknik heyetimizle sürdürüyoruz.” dedi.

ANKARA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İNCELEDİLER

CHP heyeti Mehmet Uğur Sertaslan ile Eskişehir’den Ankara’ya geçerek, yerel yönetimlerde başarılı projeleri yaşama geçiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ettiler.
Türkiye’nin örnek gösterilecek yerinde kentsel dönüşüm projelerini teknik heyetten bilgiler aldıktan sonra yerinde inceleyen Sertaslan ve ekibi, Gemlik’in önemli sorunu olan yerleşim yerlerinin yerinde yenilenmesi projelerine ışık tutacak çok geniş bilgiler elde ettiklerini söylediler.
Mehmet Uğur Sertaslan, Türkiye de modern şehircilikte başarılı kentleri incelemelerini sürdüreceklerini söyledi.
Sertaslan, bunların arasında İzmir, Aydın Belediyelerinin de bulunduğunu belirtti.

CHP heyeti daha sonra CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı ziyaret ettiler.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.