Klimalı durakların sayıları artıyor

Klimalı durakların sayıları artıyor

Otobüs duraklarında bekleyen yolcuların yaz ve kış aylarında açık duraklardan şikayetçi olmaları üzerine başlatılan Klimalı Durak yapımına devam ediliyor.
Gemlik Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi’nin önünde bulunan açık durak kaldırılarak yerine Ahmet Dural Meydanı’n daki gibi kapalı ve klimalı durak kondu.
Kış ve yaz ayların da iklim koşullarına göre ısıtma ve serinletme ayar larıyla durak içinde mevsimine göre, üşümeden veya  terlemeden 
yolcular bekleyebilecekler.

SAYILARI ARTTIRILACAK


Gemlik Belediye si’nden yapılan açıklamada, Kapalı ve klimalı durak sayısının ihtiyaça göre arttırılacağı bildirildi. Klimalı durakların etrafı tamamen camdan oluşurken, içerisinde oturma alanı, ayakta/engelli bekleme alanı, klima ve bilgilendirme panosu bulunuyor. Klimalı duraklar ayrıca engelli vatandaşların kullanımına uygun tasarımıyla da dikkat çekiyor.

İSKELEYE DE KONACAK

Son olarak Ahmet Dural Meydanı ile işçilerin yoğun olarak kullandığı İskele Meydanı’na klimalı durak yerleş tiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentte yoğun kullanılan duraklarda klimalı durak kurmaya devam ediyor. Bu kapsamda yeni Devlet Hastanesi girişinde bulunan ve yoğun bir şekilde kullanılan otobüs durağının bulunduğu noktaya da klimalı durak yerleştirildi. Hastanedeki işlemlerini tamamlayıp otobüs bekleyen vatandaşların kışın soğuk havalardan etkilenmemesi için yerleştirilen klimalı durağa vatandaşlar da ilgi gösterdi. Özel olarak geliştirilen klimalı durakların önümüzdeki günlerde halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarını bekleme noktalarına yerleştirilmeye devam edeceği bildirildi.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.