CHP KURULTAYINDA GEMLİK DELEGESİ YOK

CHP KURULTAYINDA GEMLİK DELEGESİ YOK

Yarın Ankara da toplanacak olan Cumhuriyet Halk Partisi büyük kurultayında, Bursa delegeleri arasında Gemlik’ten kimse yok.

Bursa il kongresinde eski İl Başkanı Hüseyin Akkuş’u destekleyen Gemlik CHP İlçe Örgütü Akkuş’un Kurultay delegeliği için Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve İlçe Başkanı Cemil Acar’ı delege adayı göstermişti.

4 adaylı il kongresinde İl Başkanı seçilen İsmet Karaca ise Gemlik ilçe yönetiminin Akkuş olduğunu bildiği için, kurultay listesine Gemlik’ten delege göstermedi.

Bu nedenle yarın başlayacak olan CHP 37. Kurultay’ında Gemlikli delege katılamayacak.

Belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan bugün Ankara’ya gitti.

Sertaslan Ankara da Sosyal Demokrat Belediye Birliği toplantısına katıldıktan sonra gece Ankara da kalıp, yarın toplanacak olan 37. Büyük kurultayı izleyecek.

Bursa İl Başkanlığının 40 kurultay delegesi bulunuyor.

 

KILIÇDAROĞLU’NA 3 RAKİP

 

CHP Genel Başkanlığı Genel İdare Kurulu ve Parti Meclisi üyelikleri için de seçimlerin yapılacağı 37. Kurultay da mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın ardından, bugün de partide "sol gövde" olarak adlandırılan "Gelecek İçin Biz" grubunun temsilcisi olan Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner ile Kurultay Onur Üyesi Prof. Dr. Tolga Yarman, genel başkanlığa aday olacaklarını açıkladılar.

CHP da Genel başkan olabilmek için kurultayda delegelerin yüzde 3’inin imzası ile başvuru yapılması gerekiyor.

Kurultayda bin 400 delege oy kullanacak.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.