GÖRAL VE AKSOY ANILIYOR

GÖRAL VE AKSOY ANILIYOR

Gazetemiz sorumlu müdürü ve köşe yazarı Bursa Barosu avukatlarından siyasetci-yazar-şair hukuk adamı, Atatürk devrimcisi Avukat Mehmet Cengiz Göral, ölümünün 41. yıldönümünde Bursa Barosu tarafından düzenlenen anma etkinliği ile Adliye Köyü'ndeki mezarı başında anılacak. 

Mehmet Cengiz Göral, 3 Temmuz 1979 günü Bursa Atatürk Caddesi'ndeki bürosundan çıkıp Adliye karşısındaki Çağdaş Hukukçular Bürosu'na uğradıktan sonra Setbaşı Sakaldöken Caddesinde bulunan evine girmek üzere iken arkasından takip eden tanımadığı ülkücü bir faşist tarafından vurularak öldürülmüştü. 

Cengiz Göral, Bursa ve Gemlik'te düzenlenen büyük törende doğduğu köy olan Adliye de toprağa verilmişti. 

Bursa Barosu, Gemlik Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatı ve gazetemiz her yıl ölümünden sonra Adliye Köyü'ndeki mezarı başında Cengiz Göral'ı anmayı sürdürdü. 

4 Temmuz 2020 Cumartesi günü Av. Mehmet Cengiz Göral, saat 15.oo de yine mezarı başında sevenleri tarafından anılacak. 

ÖZGÜR AKSOY ANILACAK 

Öte yandan, 3 yıl önce işyerinden arabasına binerken bürosundaki bir avukatın boşanma ve icra takip davasına baktığı bir müvekkilinin eşi tarafından arabasında kurşunlanarak öldürülen Cumhuriyet halk Partisi Gemlik belediye Meclis üyesi Avukat Özgür Aksoy ölümünün 3. yılında Yeniköy'deki mezarı başında anılacak. 

Bursa Barosunun düzenlediği anma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Gemlik ve Orhangazi ilçe örgütleri ile sevenleri katılacak. 

Anma töreni 4 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 12.oo de Yeniköy'de yapılacak. Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.