Kabotaj Bayramı kutlandı

Kabotaj Bayramı kutlandı

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Gemlik’te, Liman Başkanlığının yaptığı organizasyonla kutlandı.

Programına Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez, Garnizon Komutan Vekili Albay Aziz Sevimli, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt ve İlçe Liman Müdürü Mehmet Asım Sulu katıldı.

Gemlik İskelesinden pilot botla denize açılan protokol, şehitler anısına denize çelenk bıraktı. Kabotaj Bayramı’nın 94. Yılı programı sebebiyle konuşma yapan Başkan Sertaslan;  Gemlik’in tarım kenti, zeytinin başkenti ve Turizm kenti olduğunu vurgularken,  Bursa’daki 126 kilometrelik sahil şeridinin en kıymetli bölgesinin Gemlik olduğunu belirtti.Gemlik’in ülkemizin dünyaya açılan kapılarının başında geldiği ve üç tane limanıyla ihracatta Türkiye ikincisi olduğunun altını çizen Başkan Sertaslan, “ilçemiz tarih kenti, tarih kenti olmasının sebebi ise deniz kenti olmasıdır. Gemlik denilince deniz asla akıldan çıkmamalıdır. ‘Gemlik’e doğru denizi göreceksin sakın şaşırma’ sözünü söyleyen Orhan Veli Kanık’ı biz bu yüzden seviyoruz” dedi.

Kabotaj bayramını bu sene layıkıyla kutlayamamanın üzüntüsünü taşıdıklarını belirten Başkan Sertaslan, “Covid 19 pandemisinden bütün millet olarak kurtulduğumuzda diğer bayramlarımız gibi Kabotaj Bayramını da doya doya kutlayacağız” diye konuştu.

Pilot bottan yapılan su gösterisinin ardından Kabotaj Bayramı programı sona erdi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.