Bayramda büyüklerimizin elini öpemeyeceğiz

Bayramda büyüklerimizin elini öpemeyeceğiz

İslam aleminin kutsal ayı ramazan boyunca oruçlarını tutanların ödüllendirildiği Ramazan Bayramında Covit 19 virüsü nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın Cumartesi gününden başlayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle büyüklerimizi ziyaret edip, ellerini öpemeyeceğiz.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans sistemiyle geçtiğimiz günlerde yapılar Bakanlar kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, arife gününden başlayarak, Türkiye’nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurmuştu. 
Bu açıklamadan sonra İçişleri Bakanlığı  tarafından hazırlanan genelge ile yasak resmi hale dönüştürüldü.
4 günlük sokağa çıkma yasağının önceki gün sona ermesinden sonra yeni bir yasak başlayacağı için vatandaşlar günlerdir evlerinden sokağa çıkarak alışveriş ihtiyaçlarını gidermek için maaşlarının yattığı bankalar, PTT ve alışveriş merkezleri ile bayramlık alışverişlerinin yapılacağı mağazaların önünde kuyruklar oluşturdular. Ana caddelerde ise araç trafiğinde gün boyunca büyük yoğunluk yaşandı. Sokağa çıkma kısıtlamasına yarın başlanıp, bayramın sona erdiği salı günü saat 24.oo de kadar sürecekYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.