Sertaslan; “Malınıza sahip çıkın”

Sertaslan; “Malınıza sahip çıkın”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçede kurulacak yerli otomobil fabrikasının bölgeyi daha değerli hale getirdiğini belirterek herkesin gözünün Gemlik’te olduğunu söyledi.
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan köy ziyaretlerine Engürücük ve Kurtul’da devam etti. Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar ile yöneticileri ve meclis üyeleri de ziyarette hazır bulundu.

Sertaslan: “Yerli otomobil fabrikası Gemlik’e değer kattı”

Ziyaretlerde konuşan Başkan Sertaslan, Gemlik’in 413 kilometre karelik bir alanda, belirli kaynaklara sahip bir ilçe oldu ğunu belirterek, bu günlerde herkesin gözünün Gemlik’te olduğunu söyledi. Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “Yerli otomobil fabrikasının burada kurulacak olması Gemlik’e büyük değer kattı. Bu gün 100 bin liraya çıkaracağınız arazileri torunlarınız milyonlarca liraya geri alamayacak. Dağı taşı parayla alınamayacak kadar değerli olacak. Malınıza sahip çıkın. Yapımı devam eden Çanakkale Köprüsü de tamamlanınca, bölgede 30 milyon insanın hareket imkanı ortaya çıkacak. Bu şartlarda Gemlik’i geleceğe taşıyacak çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekiyor. İlçemizin marka değerini yükseltecek, Gemlik zeytinini koruyacak lisanslı depoculuğa önem veriyoruz. Bu sisteme geçmek için gerekli araştırmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor.”

ARAZİ
YOLLARINDA İYİLEŞTİRMELER YAPILDI”Gemlik’in dağı taşı parayla geri 
Zeytincilerin 
hasat zamanı 
arazilerine kolay ulaşmalarını amaçladıklarını 
belirten Başkan 
Sertaslan sözlerine şöyle devam etti: “İlçemizde yıllardır girilmemiş zeytinlik yolları vardı. Hasat zamanı zeytinlik sahipleri kendi yerlerine traktörleri ile girmekte zorlanı yorlardı. Görevi devraldık tan sonra ilk iş olarak köy yollarında çalış maya başladık. Ekiplerimiz merke ze en uzak köyden başlayıp bütün yollarda iyileştirmeler yaptı. Önümüzdeki günlerde Umurbey’deki çalışma larında bitmesiyle köy yollarımızdaki iyileştirmeler sona ermiş olacak. Çalışmala rımıza bir süre merkez ve merkeze yakın bölgelerde devam edeceğiz.”
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.