GAİHL Bursa’yı gezdiler

GAİHL Bursa’yı gezdiler

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri öğretmenleri Şuayb Serdar oğu, Özlem Acar ve Canan Altundal rehberliğinde Bursa gezisi düzenlediler.
Osmangazi-Orhangazi türbesi, Bursa Tayyare Kültür Merkezinde tiyatro izlenimi, Kent müzesi  gezisini gezen öğrenciler As Merkezde dinlendiler.
Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı gezide öğrenciler öncelikle Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret ettiler. Daha sonra  Bursa Tayyare Kültür Merkezinde 2 perdelik sahnelenen Boyacı tiyatro oyununu izlediler. Oyun sonrası  Öğreanciler daha sonra Bursa Kent Müzesinigezdiler. Müzenin  zemin katın ilk galerisinde “Uygarlıklar Kenti Bursa”, 1. kattaki, “Yaşam ve Kültürüyle Bursa” isimli tematik galeride Bursa’ya damgasını vurmuş isimler, kentin unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekleri ile  bodrum katındaki “El Sanatları Çarşısı, İpek Kenti Bursa ve Üreten Bursa” bölümlerini gezdiler. Müze gezisinin ardından As Merkez de mola veren öğrenciler, burayı da gezdiktten sonra da Gemlik'e  geri döndüler
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.