Gemlik’te bir kadın cinayeti daha: Katili kardeşi çıktı

Gemlik’te bir kadın cinayeti daha: Katili kardeşi çıktı

Gemlikliler sabaha kadın cinayetlerinden biri ile uyandı.
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi, Elite Bayan Kuaförü sahibi Günay Torun (55) sabah saat 09.30 sıralarında  aracın da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Çukurbahçe’deki evinden dün sabah saat 09.30 sıraların da çıkan ve kapı önündeki özel aracına binen Günay Torun, aracıyla geri giderken, arkasın daki beyaz bir özel oto ile yolu kesildi.Araçtan inen kişi Günay Torun’un aracının yanına giderek kapısını açıp yanında getirdiği 9 mili
metrelik taban casını ateşledi.Güvenlik kamera larından an an belirlenen cinayetten sonra Günay Torun’u öldüren katil aracına binerek olay yerinden uzaklaştı.
Mahalleli silah seslerine pencerelere koşuşurken,  Günay Torun olay yerinde can verdi.


POLİS 
İNCELEMEDE  

34 PG 4315 plakalı otomobilin içinde 7 kurşun ile öldürü len Günay Torun’un  olay yerinde omuzu na 4 kurşun, 3 kurşunun da karnı na isabet ettiği öğrenildi.
Olayın emniyet bi   rimlerine bildirilme si üzerine, cinayet mahalline polis ekipleri sevk edildi. Cinayetten sonra nöbetçi savcının olay yeri incele mesi yapmasının ardından, Günay Torun’un cesedi Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  Buradan da Savcılık emriyle Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

KATİL KARDEŞİ ÇIKTI

Günay Torun’un kardeşi tarafından ölümle tehdit edil diğini Cumhuriyet Savcılığına verdiği dilekçelerin olduğu, koruma istediği öğrenildi.
Cinayetten sonra katilin yakalanması için polis çevredeki güvenlik kamera larını incelemeye aldı. Cinayetin işleniş anı ve katilin kaçışı dakika dakika kameralara yansıdığı görüldü. Aracın plakasını tesbit eden polis, katilin gidebileceği yerlerde önlem aldı. Katilin ağabeyi olduğunu belirleyen polis Ağabeyi Halil Küçükkurt’u Bursa’nın Karaca bey ilçesinde yakaladı. Gemlik polisi dün saat 16.oo sıralarında katili Gemlik Emniyet Müdürlüğü’ne getirerek sorguya aldı. Katilin ve yardımcı olduğu adını öğreneme diğimiz bir kişinin sorgusu sürerken, emniyete getirildikleri sırada çok soğuk kanlı olduk ları dikkat çekti.
Cinayete kurban giden Günay Torun’un 3 kez koruma başvurusu yaptığı öğrenilirken, evinden çıkarken polise haber verip vermediği öğrenilemedi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

SOSYAL MEDYADA CİNAYETİ İŞLEDİĞİNİ DUYURDU

Sosyal medya hesabında cinayeti işledikten sonra “Ben demiştim” diyerek paylaşım yapan Halil Küçükkurt daha önce de sürekli kardeşini tehdit ettiği, bu nedenle Savcılığa suç duyurusunda bulunarak koruma istediği ve dilekçesinde “Öldürülmekle tehdit ediliyorum, evimi ve iş yerimi satıp Gemlik’ten gitmek, uzaklaşmak ve izimi kaybettirmek istiyorum. Adresimi bilmiyor ancak adresimi öğrenirse durduk yere beni öldürecek.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 
Suç duyusu üzerine Bursa’da yaşayan zanlıya gönderilen yazıda Günay Torun’un evinin adresinin belirtilmesinin Torun’un yerinin belli olmasında etken olduğu belirtiliyor.
Katil Halil Küçükkurt’un madde bağımlısı olduğu ve karde şinden para sızdırmaya çalıştığı iddia ediliyor. Günay Torun’un eşi Devlet Hastanesi Röntgen teknisyenlerinden Hilmi Torun da geçtiğimiz yıl eşi ile birlikte çıktığı tatilde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetmişti. 

Torun'un cenazesi Cuma günü Asım Kocabıyık Camii'ndenöğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.