Lise öğrencilerinden geri dönüşüme büyük destek

Lise öğrencilerinden geri dönüşüme büyük destek

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri, topladıkları plastik atık ve pet şişeleri Gemlik Belediyesi’ne teslim ettiler.
Dünya çapında biri ken tüm plastik atıkların yedinci kıtayı oluşturacak büyük lüğe ulaştığı bu dönemde, Gemlikli öğrenciler anlamlı bir etkinliğe imza attı. 
Gemport Gemlik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 9. ve 10. sınıf öğrencileri, bir ay boyunca topladıkları pet şişe ve diğer plastik atıkları okul bahçe sinde basketbol potası şeklinde kur dukları varilde topla dılar. Atık toplama etkinliğini eğlenceli hale getiren öğrenciler yaklaşık bir tonluk plastik atığı Gemlik Beledi yesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’e teslim ettiler. Öte yandan toplanan şişelerin kapakları da engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için devam eden mavi kapak kampanya sına destek amacıyla ayrıldı. Okul Müdürü Rahmi Şafak, Cumhurbaşkanlığı tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi’ne örnek bir katkı gerçekleştiril diğini belirterek dokuz ve onuncu sınıflarda başlatılan bu kampanyanın tüm öğrencileri kapsayacak şekilde de vam edeceğini söyledi. Poyraz Geri Dö nüşüm yetkilisi Necla Siber Ceylan da öğrencileri duyar lılıklarından dolayı kutladı. Plastik atıklar nedeniyle, denizlerde 3,4 milyon kilometrekare genişliğinde, 7 milyon ton ağırlığındaki plastik yığınından “yedinci kıta” meydana geldiğini kaydeden Gemlik Belediyesi yetkilileri, atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliği gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiler.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.