DERELER İLAÇLANDI

DERELER İLAÇLANDI

İlçemizin ortasından akan Çarşı ve Karsak Derelerinin günlerdir simsiyah akması nedeniyle çevreye yaydığı 
pis kokular ve sivrisinek istilası konusunda yaptığımız yayın işe yaradı.Dün Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na ait ilaçlama ekipleri dereleri ilaçlama yaptı.Gemlik ve Orhangazi’deki sanayi ve gıda işyerlerinden derelere salınan atıklar nedeniyle Çarşı ve Karsak Deresi bir aya yakın zamandır simsiyah aktı.
Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, derelerin siyahlığının Orhangazi bölgesindeki gıda üreten kuruluşların arıtma tesisleri olmaması nedeniyle atıklarını dereye vermesi sonucu iki derenin de zeytin salamura sularından simsiyah olduğunu, Orhangazi arıtmasının parasızlık sonucu bu sıkıntının devam edeceğini söyledi.

İLAÇLAMA YAPILDI
Çarşı ve Karsak Derelerine atılan atıklar nedeniyle derede türeyen sivri sineklerin çevreye zarar vermesi üzerine derelerin çevresindeki esnaflar ve konut sahipleri Büyükşehir Belediyesini, BUSKİ’yi arayarak çözüm getirmelerini istedi. Dün ilaçlama ekipleri, derelerin içine eleman sokarak ilaçlama makinalarıyla dere içlerine kimyasal ilaç sıktılar. İşyerlerin pencere leri ise sivrisineklerle dolu olduğu için vatandaşlar kapı ve pencere lerini örtmekten başka çare bulamadılarYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.