GEMLİKSPOR BASKETBOL GENÇ TAKIMI SEZONA GALİBİYET İLE BAŞLADI

GEMLİKSPOR BASKETBOL GENÇ TAKIMI SEZONA GALİBİYET İLE BAŞLADI

Gemlikspor basketbol takımı Genç Erkekler kategorisinde sezonun ilk maçını Çekirge deplasmanında Armada Spor Kulübü ile yaptı. Maça Kaptan Çetin AKIN, İzzet KURT, Emre MUTMAN, Ali GÜLENÇ, Onur Mert GÜREL beşiyle başlayan temsilcimiz, ilk periyodu karşılıklı atılan basketler ile 13-12 geride tamamladı. İkinci periyotta biraz toparlanan Gemlikspor son saniye basketi ile devre arasına 26-27 önde girdi. 
Üçüncü periyoda tam saha baskı ile başlayan ve hızlı hücumlar ile sayı bulan taraf Gemlikspor oldu ve 40-47 skor avantajı ile son çeyreğe girildi. Rotasyon sorunu yaşamayan ve karşılığında takım oyunu ile birlikte hızlı hücumlar ile farkı açan temsilcimiz, yaptığı etkili savunma ile de farkı açarak maçı 53-69 kazanmasını bildi. Gemlikspor Maç Kadrosu,  Çetin AKIN, İzzet KURT, Emre MUTMAN, Ali GÜLENÇ, Onur Mert GÜREL, Burak Mete AYDIN, Anıl ŞAN, Mert Şener KAHRAMAN, Tuğberk AYDIN, Emre ŞEN, Yusuf Osman İMAN ve Nusret Taha ERTÜRK. 
Gemlikspor basketbol şube sorumlusu ve antrenörü İbrahim TOKGÖZ "İyi bir yaz dönemi geçirerek kondis yon depoladık. Bunun karşılığını da maçın sonlarında göstermiş olduğumuz etkili savunma ve etkili hücumlar ile aldık. İlk maçımız olması nedeniyle maça tutuk başladık ama çok çabuk toparlanarak oyuna tecrübemizi ve mücadelemizi yansıttık. Kazanmaktan çok, centilmence ve dostça bir mücadele olması adına her iki takım oyuncularını kutluyorum. Hedefimiz sezon boyun ca tüm maçları dostça ve centilmence tamamla maktır. Onlarca takım arasında sadece bir takım şampiyon olacaktır. Tüm oyuncularıma sahada rakiplerine karşı saygılı ve centilmence  bir mücadele vermelerini öğütlüyorum. Otuz yıldır bu doğrultuda sahalarda Gemlik'imizi temsil ediyoruz. "SKOR İÇİN DEĞİL SPOR İÇİN OYNUYORUZ" parolasıyla hedefimize ilerliyoruz. Bu yıl 8 takım ile mücadele edeceğiz ve toplamda yüzün üzerinde lisanslı basketbolcumuz olması Gemlik gençliğine verdiği miz önemi arz etmektedir ve başarı mızın temelini oluşturmaktadır. Basketboldan daha fazlası Gemlikspor Basketbol Ailesi olarak herkesi sevgi ve saygıyla selam lıyorum" dedi.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.