Gemlik’in Kurtuluşu kutlanacak

Gemlik’in Kurtuluşu kutlanacak

Gemlik’in Dnşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü törenlerle kutlanacak.
İlçe Kaymakamlığınca hazırlanan kutlama proğramında, kutlamaların yapılacağı 11 Eylül günü; resmi daireler, askeri birlik kamu kurum ve kuruluşlarının bayrak ve Atatürk Posterleri ile donatılması, gece ise ışıklandırılması istendi.
Program saat 10.oo da, Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunu mu ile başlanacak.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrağımız göndere çekildikten sonra İskele Meydanı’nda diğer programa saat 10.20 de devam edilecek. Mehteran gösterisi gösterisinden sonra Belediye Başkanı Mehmet Uğur 
Sertaslan günün önemini belirten bir konuşma yapacak. Şiirlerinin okunması, kılıç kalkan ve folklör gösterileri ile devam eden program, Gemlik’in düşman işgalinden kurtuluşunda şehit Düşen Yüzbaşı Cemal’in mezarının ziyareti ile devam edilecek. Öğle Namazından önce Merkez Asım Kocabıyık Camiinde şehitlerimiz için Mevlit okutulacak.

KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü nedeniyle Gemlik Belediyesince 11 Eylül günü Kayıkhane Mevkinden İskele Meydanı’na kadar Kurtuluş Yürüşüyü düzenlenecek. Daha sonra Berkay Özcan ve Salt Orkestrası ile Samida Konseri ile kurtuluş taçlandırılacak.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.