Şükriye Köy Şenliği yapıldı

Şükriye Köy Şenliği yapıldı

Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Şükriye Köy Şenliği’ne katıldı.
Geleneksel Şükriye Köy Şenliği bu yıl da yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Köy piknik alanında gerçekleşen eğlenceye Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın yanı sıra Muhtar Yaşar Yılmaz Baykal, belediye meclis üyeleri siyasi parti temsilcilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Şenlik Kur’an tilaveti ve dualar ile başladı. Gelenlere yemek ve tatlı ikramının yapıldığı etkinlikte sanatçılar sevilen türküleri seslendirirken vatandaşlar da coşkuyla eşlik etti. Şenliğin ilerleyen saatlerinde hep birlikte el ele yöresel Şeker Oğlan oyununu oynayan Şükriyelilere Başkan Sertaslan da eşlik etti. Sertaslan Şürkiyeliler ile birlikte bir süre oyna dıktan sonra şenlik için alanı dolduran vatandaşlar ile birlikte oturarak sohbet etti.
Program açılışında kürsüde konuşma yapmayan Başkan Sertaslan bunun yerine yöre halkının arasına karışarak Şükriyeliler ile sohbet etti. Vatandaş ların dilek ve taleplerini dinleyen Sertaslan yemeğini de onlarla birlikte yedi. Köy şenliklerinin yöre halkı arasında birlik ve beraberlik duygularını güçlendirdiğini dile getiren Başkan Sertaslan şöyle konuştu, 
“Bu mevsimde birçok köyümüzde gerçekleşen şenliklerimizin hepsine katılmaya ve hemşerilerimiz ile bizzat görüşmeye gayret ediyoruz. Bu güzel etkinliği organize eden Şükriye Muhtarımız Yaşar Yılmaz Baykal’ı tebrik ediyorum. Görüştüğümüz dostlarımız belediyeden, bizlerden taleplerini tek tek dinledik ve not aldık. Köylere hizmetlerimiz sürüyor. Şükriye için de yapılacak çalışmalar planlandı. Kış bastırmadan köylerimizin ihtiyaç larını tamamlamaya ve hemşerilerimizin ihtiyaçlarını yerine getirmeye gayret ediyoruz.”
 





Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.