ESKİ KAYMAKAM IŞIK FETÖ İTİRAFÇISI OLMUŞ

ESKİ KAYMAKAM IŞIK FETÖ İTİRAFÇISI OLMUŞ

     Eski Kaymakam Cahit Işık’ın Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına “Etkin Pişmanlık” yasasından yararlanmak isteyerek itirafçı olduğu ve Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi dosyasına giren açıklamaları ŞOK yarattı.
      Cahit Işık’ın itirafları arasında “Bilgisayarıma ‘Halil Hoca’ adlı birinin ByLock programı yüklediğini söyledi. Gemlikliler Halil Hoca’nın kim olduğunu sorguluyor. 
 

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan eski Gemlik Kaymakamı Cahit Işık’ın FETÖ itirafçısı olduğu öğrenildi.
Gemlik’te görevli olduğu sırada açılmakta olan otoban çevresinde arsa satın aldığı iddia edilen, eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile hac ziyaretlerinde bulunan daha sonra süresi dolmadan Edirne Vali Yardımcılığına atanan, idari mahkemeye açtığı davadan sonra görevine iade edilen Cahit Işık, Fetö soruşturması kap samında görevinden açığa alınmıştı.
Hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Fetö’nün Mülki İdare Yapılanması’ davasında yargılanan vali ve kaymakamlar arasında bulunan Cahit Işık’ın tutuklanmamasının nedeni anlaşıldı.
Mahkeme dosyala rında eski Kaymakam Cahit Işık’ın Fetö davasında “İtirafçı” olduğu açığa çıktı.
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığında yürütülen soruş turma kapsamında “Etkin Pişmanlık” hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten eski Kaymakam Cahit Işık, üniversitede öğrencilik yıllarında başlayarak, sonra sında da FETÖ ile olan ilişkilerini bir bir anlattı. Işık, devresindeki kaymakamların imamının Abdurrahman Korucu olduğunu, bu kişiye bağlı olan 52 kaymakamın adını verdi.Fetö örgütüne nasıl girdiğini savcıya anlatan Cahit Işık, 1992 yılında İstanbul Altunizade de Fethullan Gülen’in toplantılarına arkadaşlarıyla nasıl gittiğini de anlattı.
Gülen’in toplantıya katılanlara kalem hediye ettiğini de anlatan Işık, 2011 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından ABD de bir prog rama katıldığını, bu arada Prensilvanya da olan Fettullah Gülen’i  İsmail Çetinkaya, Salih Bıçak İsmail, Gündüz, Şakir Erdem adlı kaymakamlar ile ziyaret ettiklerini de söyledi. 
ABD de yayınlanan Ebru Tv. adlı kanalın yaygınlaştırılması konusunda karar aldıklarını, Gülenin ise; “nerede İngilizce konuşulu yorsa orada yayın yapalım” dediğini belirtti.

KİM BU HALİL HOCA 

Eski kaymakam Cahit Işık, Gemlik’te görev yaptığı sırada Halil Hoca adlı birinin bilgisayarına  ByLock programını yüklediğini, 17-25 Aralık sonrası çalış maları hakkında da bilgiler verdi.
Işık, “Mustafa Kemalpaşa Kaymakamı Kazım Bulut, Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ve Samet Ercoşkun, daha sonra vali yardımcısı olan Mehmet Polat, Karacabey kaymakamı ve ben toplantılara devam ediyorduk.
Sorumlu olan imam  “görev yaptığınız yerlerde AKP’nin kullanabileceğimiz açıklarını bize belge halinde toplayıp getirin” dedi. Bunları hükümet aleyhine kullanılacağını ifade ediyordu. Gemlik ilçesi ile ilgili bilgi ve belge vermedim. Diğerlerinin verip vermediğini bilmiyorum.”
Eski Kaymakam Cahit Işık’ın Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak yaptığı açıklamalar nedeniyle yalnız görevden uzaklaştırıldığı, açığa alınmasına karşın neden bir gün bile tutuklan madığı konusu böylece ortaya çıktı.
Işık’ın Gemlik’te görev yaptığı sırada  ByLock programını yükleyen Halil Hoca adlı kişinin kim olduğu ilçemizde merak konusu olurken, bu kişinin öğretmen mi yoksa imam mı olduğu meraklıları tarafın dan araştırılıyor.
Öte yandan, Cahit Işık’tan başka gözaltına alınarak etkin pişmanlık yasasaından yararlanan başka kimlerin olduğu da merak ediliyor. Gemlik’te görev yapan eski kaymakamlardan Bilal Çelik, CHP li belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler’in İçişleri Bakanlığınca görevden alınması sonrası bir daha göreve döndürülmemesini verdikleri raporlarla sağlayan eski 
Bursa Valisi Şahabettin Harput, Gemlik Cumhuriyet başsavcısı Zekeriya Bayazıt, ifadesini alan Savcı Serkan Noyan da Fetö soruşturmasından açığa alınmış, eski vali Şahabettin Harput ve eski Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik tutuklanmıştı.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.