Zeytin Festivali standları hazırlandı

Zeytin Festivali standları hazırlandı

5. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali hazırlıkları hızla devam ediyor.
30-31 Ağustos ve 1 Eylül 2019 günleri yapılacak olan Zeytin Festivali’nin programı belli olurken, İskele Meydanı’nda kutlanacak olan Zeytin Festivalinin Gemlik zeytinlerini tanıtacak firmaların ürünlerinin sergileneceği standlar yerlerine kondu.
Salı akşamı Atamer Otel’de saat 19.oo da 5. Uluslararası Gemlik Zeytin Festivalinin basına tanıtım toplantısının yapılmasından sonra hazırlıklar sona erecek.

PROGRAM BELLİ OLDU

5. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivalinin birinci günü olan 30 Ağustos 2019 Cuma günü saat 09.oo’da Zafer Bayramı’nın resmi programının ardından saat 12.oo’de Zeytin ve Atatürk portresi etkinliği ardından 30 Ağustos Fotoğraf Sergisi, daha sonra ise Festival Alanında Zeytincilik Tarihi açılışı yapılacak. 
Saat 13.oo-18.oo arasında program kapsamında çocuk etkinlikleri yapılırken, saat 16.oo da Festival Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayacak. Saat 17.oo de ise Engelsiz Cafe önünden Festival Alanına kadar yürüyüş düzenlenecek. 
Festival alanına gelen protokol burada açılan standları ziyaret edecek, ardından festivalin resmi açılışı yapılarak halk oyunları gösterileri sunulacak. Saat 20.oo de ise Grup Kios konser verecek. Saat  21.15 de ise Resul Dindar sahne alarak, konser verecek 

İKİNCİ GÜN

31 Ağustos 2019 Cumartesi günü ise saat 10.oo da Atatürk Anıtı çevre sinde program çocuk kahvaltısı ve çocuk zumbası ile başlayacak, Saat 12.15 de kardeş şehir Navodari Halk oyunları ekibi Büyük Kumla Zeytinyağı Müzesi önünde gösteri 
yapacak. Saat 13.oo de ise Müzeye dönüştü rülen Büyük Kumla Ünal Yağhanesinin açılış töreni yapılacak.
Saat 13.oo-18.oo arasında festival alanında çocuk etkinlikleri düzenlenecek. Saat 19.oo da ise en iyi zeytin bahçesi yetiştiricilerine ödülleri verilecek. Saat 20.oo de Romanya Dostluk Gecesi gösterileri yer alacak. 21.30 da ise Ece Seçkin konser verecek. 

ÜÇÜNCÜ GÜN

1 Eylül 2019 Pazar günü festival etkinlikleri Atatürk Anıt Parkı içinde Gemlik zeytini kahvaltı sofrası açılacak. Saat 11.oo de ise dünyanın en büyük kahvaltılık zeytin tabagı rekor denemesi festival alanında yapılacak Saat 13.oo -18.oo arasında festival alanında çocuk etkinliklerine yer verilecek Saat 16.oo-17.oo arasında ise zeytin ve zeytinyağlı yemekler yarışması düzenlenecek. Saat 19.oo da eniyi zeytin yetiştiricilerinin ödüllendirilmesinin ardından Grup Pick Up konser verecek. 
Festivalin finali ise Türk Müziği sanatçısı Ziynet Sali’nin konseriyle etkinlikler sona erecek. Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.