GAİHL Meclis Başkanı Mücahit oldu

GAİHL Meclis Başkanı Mücahit oldu

Milli Eğitim Bakanlı ğının tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi" kapsamında Gemlik İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçimi Gemlik Mesleki ve Teknik And. Lisesi Salonunda yapıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okun masının ardından Okul Müdürü Hüse yin Er ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran birer konuşma yaptılar. İlçe Milli Eğitim Mehmet Duran yaptığı konuşmada; ilçemiz geneli okulla rımızda yapılan öğrenci temsilcileri seçiminden sonra ilçe öğrenci temsilcileri seçimi için toplanıldığını ifade ederek, 2004 yılın dan bu yana okullar da okul öğrenci temsilcisi seçimi yapılmaktadır. 81 il, il temsilcilerini seçecekler ve 81 il temsilcisi Türkiye öğren ci meclisi temsilci liğini oluşturacaklar dır. Bu uygulamanın amacının öğrencile rimizin demokrasi, hoşgörü, çoğulcu luk, oy kullanma, seçme ve seçilme kültürünü kazandır mak olduğunu belirterek, ilçe temsil ciliği başkanlığına aday olan öğrencile rimize başarılar diledi. 
Daha sonra aday olan başkan adayları farklı konuları ele alıp, seçildiğinde yapacağı çalışmalar hakkında seçmenlere hitap ettiler.
İlçe Meclis Başkanlığı seçim sonucunda kullanılan 28 oydan 14 oyunu alan Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Mahmut Mücahit DURMUŞ başkanlığa seçilirken Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza FET başken yardımcılığına seçildi.
Umurbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Yurdakul da yapılan seçimde 3.oldu.Gemlik ilçe Öğrenci Meclis temsilciliğine seçilen Mücahit Durmuş sonuçtan çok memnun olduğunu ifade ederek, Gemlikte 18500'e yakın öğren cinin istek ve önerilerini  ilgili makamlara iletmede 
aracılık yapmaya çalışacağını  söyledi. 
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.