Özel çocuklara balık tutmayı öğretecekler

Özel çocuklara balık tutmayı öğretecekler

Kent Konseyi özel çocuklara balık tutmayı öğretecek.
Mualla Çiğdem başkanlığında kurulan Engelsiz Meclisi ilk etkinliğini gerçekleştirecek. Engelsiz Meclisi, Cuma akşamı İskele Meydanı’nda özel çocuklarımıza balık tutmayı öğretecek. İskele Meydanı’nda gerçekleşecek etkinlikte veliler 
ve öğretmenleri gözetiminde balık tutacak çocuklar keyifli anlar yaşayacak.

“Engelliler daha etkin rol almalı”

Konuyla ilgili konuşan Gemlik Kent Konseyi Engelsiz Meclisi Başkanı Mualla Çiğdem, Gemlik’te yaşayan ve çeşitli engellere sahip özel çocukların toplumda daha fazla yer almaları ve kozalarından çıkmaları için bu tip etkinliklerin son derece önemli olduğunu, Kent Konseyi olarak çocuklara yönelik faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

ÇETİNKAYA,“GERÇEK ENGELLER KALPLERDE”

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya ise gerçek engellerin kalplerde olduğunu belirterek, her bireyin gerek ilçemiz gerek ülkemiz için aynı derecede önemli ve kıymetli olduğuna dikkat çekti. Gürhan Çetinkaya, “Kent Konseyi’miz bünyesinde kurdu ğumuz Engelsiz Meclisi, gerçekleş tireceği bu ilk etkinlikte engelli bireylerin toplumda daha etkin rol almalarını amaçlıyor. Bizler bu bireylerin top lumdan kopma malarını, günlük hayatta daha fazla yer almalarını istiyoruz. Bu amaçla, özel çocuk larımızın balık tutmayı öğreneceği etkinliğimiz sonrasında çalışmalarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.