Salı Pazarında sebze meyve bolluğu yaşandı

Salı Pazarında sebze meyve bolluğu yaşandı

Kurban bayramının yaklaşması üzerine Salı Pazarı’nda alışverişler geçen haftaya göre daha hareketlilik
gözlendi. Yaz mevsiminin meyve türlerinden en bol dönemin yaşandığı bu günlerde Pazarda karpuz 0.75-1 lira, kavun 3 tanesi 10 liradan satılırken, yarma şeftali 2.5 lira ile 5 lira arasında satışa sunuldu. Bu ayın en güzel meyvelerinden olan çekirdeksiz üzüm ve kara üzüm de Salı Pazarının en rağbet edilen ürünleri arasındaydı.

SEBZE DE UCUZLADI

Bayram öncesi pazarda sebze ve meyve fiyatlarının ucuzlaması vatandaşları sevindirdi.
Salatalık, 1.5 - 2 liradan, domates 1 lira ile 3.5 lira arasında satışa sunulması yanında taze fasulyede bu hafta pazarın en ucuz sebzeleri arasında olduğu görüldü. Nazende ve sırık fasülyenin kilosu 3 lira ile 5 lira arasında olurken, barbunya 4 lira ile 8 lira arasında alıcı buldu. Beyaz fasülye ise 7-8 liradan satılır ken, pazarın en pahalı sebzesi ise yine bamya oldu.

PAZARIN REKORU BAMYA OLDU

Bamyanın kilosu 18 liradan satıldı. Bir dönem fiyatları zamanın rekorunu kıran patates ve soğan fiyatları yeni ürünlerin çıkmasıyla düştü. Patatesin kilosu 2 lira ile 3 lira arasında olurken, fiyatları 5-6 liraya kadar yükselen soğanın 3 kilosu 10 liradan satıldı.Dolmalık biber 3 lira, çarliston biber 2.5 - 3 lira, marul 2-3 lira, havuç 3 lira, semizotu 3 lira, limon torbası 4-5 liradan alıcı buldu.Pazardaki ucuzluk nedeniyle Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar bol bol ürün alarak bayram öncesi pazar hazırlıklarını tamamladı.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.