Kuzey Planları yine AKP’nin masasında

Kuzey Planları yine AKP’nin masasında

Yılan hikayesine dönen Gemlik Kuzey Planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nda bekletilmesi yer sahiplerinin tepkisine neden oluyor.
Dün, bir grup Kuzey İmar Planlarında arsaları olan hak sahipleri, AK Parti Gemlik İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.
AKP İlçe Başkanı Şamil Yiğit ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile Gemlik ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi 
Ercan Barutçuoğlu katıldı.
Arsa sahipleri adına konuşan Gürkan Sait Ünal, Gemlik Belediye Meclisi’nde DOP artışı yapılan ve emsal artışının Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne götürülmesine karşın, İmar Komisyonu’ndan meclise bir türlü getirilmemesinin anlaşılmaz olduğunu söyledi.
Kuzey planlarının 8 yıldır beklediğini söyleyen Gürkan Sait Ünal, sorunun biran önce çözümlenmesi gerektiğini söyledi.
Kuzey Planlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’ne neden getirilmediğini bilmediğini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Şamil Yiğit, bu konuda komisyon başkanı ile görüşeceğini, gerekirse Gemlik’e davet ederek, sorunların neler olduğunu öğrene ceklerini söyledi. Yiğit, “Bu sorunu gelecek hafta sizlerin de aranız dan seçeceği birkaç kişi ile görüşerek öğrene biliriz. Gemlik Belediye Meclisinden geçen planların hızlanmasını biz de istiyoruz. Bu konuda elimizden gelen ne varsa yaparız” dedi. Gemlik’in sorunları konusunda kapılarının her zaman herkese açık olduğunu söyleyen Şamil Yiğit, “Bizler sizin için varız.” dedi.Yeniden söz alan Gürkan Sait Ünal, “Kuzey planlarının bir an önce bitirilmesi Gemlik’in önünü açacaktır. Gemlik’te yaşanan arsa sıkıntısı sona erecektir.” dedi.
Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ercan Barutçuoğlu ise konuşmasında, bu konuda İmar Komisyonu’nda ne yaşandığını bilmediğini, Komisyon Başkanı Turgay başkan ile konuşarak sorunlun nerede kilitlen diğini öğrenebileceklerini belirtti. 
Meclisin tatile girdiğini de belirten Barutçuoğlu, komisyonların çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekerek, “Ya biz Bursa’ya gider komisyon başkanı ile görüşürüz. Ya da onu Gemlik’e davet ederiz. Böylece bu sorunu gündemden çıkarırız.” şeklinde konuştu. Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.