AKP’de görev dağılımı yapıldı

AKP’de görev dağılımı yapıldı

M. Şamil Yiğit başkanlığında oluşturulan yeni Gemlik İlçe Yönetimi, dün yaptığı toplantıdan sonra görev bölümünü belirledi. 
Öğrenildiğine göre, 25 kişilik AK Parti Gemlik İlçe Yönetimi başkanlıkları belirlerken, bu başkanlıkların hangi kurumlarla sorumlu olduğu da belirlendi. 
Buna göre, İlçe Başkanı Şamil Yiğit Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü, Alparslan Ilgın Siyasi ve Hukuki Birim Başkanlığı’nı alarak, Milli Eğitim, Kredi Yurtlar ve Spordan Sorumlu oldu. 
Teşkilat Başkanlı ğına Ferhat Özyılmaz getirilirken, bu birimde Osman Arslan, İsmail Topkaç, Sevgi Demir görev aldı. 
Sorumluluk alanları ise Diyanet ve Vakıflar oldu. Seçim İşleri Başkanlığına ise Alparslan Ağır getirilirken, yardımcılığına Özden Beki verildi. Bu birimde mahkemeler, Adli tıp ve tapudan sorumlu oldular.
Tanıtım, medya başkanlığına Kerim Bayoğlu, Bilal Yıldız, Sağlık İşlerinden Sorumlu olacaklar. 
Yerel Yönetimler Başkanlığına Levent Aydın, Ali Uslu, Osman Kırca getirildi. Bu kişiler Belediye, kentsel dönüşüm, tarım, çevre, şehircilik, kültür turizm, SSK, İşkur işlerinden sorumlu olacaklar. Sosyal Politikalar Birim başkanlığına Ömer Bayrak, yardımcılıklarına Ümran Yıldız, Or han Ayas getirildi. Bunlar da sosyal hizmetler, huzurevi, göç idaresi konularıyla ilgilenecekler. Ekonomik İşler Birim Başkanlığına Süleyman Çevik, yardımcılığına Yusuf Şahinoğlu getirildi. Bunlar ticaret ve sanayi, Kosgeb ve Tuik’ten sorumlu olacaklar. Halkla İlişkiler Başkanlığına Osman Alemdar, yardımcılıkları Yasemen Koruç ve Yalçın Kurt getiril di. Karayolları, DSİ, Ulaştırma, orman, milli parklar işlerinden sorumlu olacaklar. 
Mali ve İdari İşler Başkanlığına İsa Fırtına, yardımcılığına Serkan Polat getirildi. Sorumluluk alanları ise milli emlak, maliye olacak. İlçe Sekreterliğine ise Nejla Akbulut, Melike Subaşı getirildi. Bunlar da Telekom, PTT kurumlarından sorumlu olacaklar. 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.