Yunuslar ışıl ışıl

Yunuslar ışıl ışıl

Gemlik Çarşı Meydanı’nda bulunan Saat Kulesi’ndeki Yunuslar, temizlenerek tamir edildi. Ayrıca yeniden çalışmaya başlayan yunus heykellerinin bulunduğu havuz da aydınlatıldı.

Çalışmalar Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Müdür Alihan Kuzu’nun yerinde incelediği tamir ve bakım işlemleri ile bir süredir çalışmayan yunus heykelleri yeniden su vermeye başladı. Su problemi çözülen havuz da farklı renklerde aydınlatılarak Gemlik’in en işlek noktası olan Çarşı Meydanı’na yakışan bir görüntü ortaya çıkmış oldu.

“İlçemizin çehresi güzelleşecek”

Belediye ekiplerine özenli çalışmaları için teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin tam ortasında bulunan saat kulesi ve havuzun Gemlik’in sembollerinden biri haline geldiğini söyledi. Böylesine önemli bir yapının sürekli bakıma ihtiyaç duyduğunu, temiz tutulması ve düzgün çalışmasının sağlanması gerektiğini belirten Başkan Sertaslan, “havuz ve saat kulesi belediyemizin son çalışmaları ile ilçe merkezimize yakışan bir yapı haline geldi. Kentimizin çehresini değiştirecek, Gemlik’in dokusunu hizmetlerimiz bütün müdürlüklerimiz ve çalışanlarımızın özverili çalışmaları ile devam edecek. Hemşerilerimizin temiz, bakımlı ve pırıl pırıl bir Gemlik’te yaşamaları için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” şeklinde konuştu.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.