Orhangazi yolunda feci kazada 2 Gemlikli öldü

Orhangazi yolunda feci kazada 2 Gemlikli öldü

Cuma günü gecesi Orhangazi Gemlik Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında Yüksel Temur (39) ve Abdullah Arslan (37) adlı kişiler yaşam larını kaybettiler.
Acı haber cumarte si günü gecesi saat 23.oo sıralarında geldi.
Yüksel Temur’u Manastır’daki evinden kahve içmek için özel arabasıyla  saat 22.30 sıralarında alan Abdullah Arslan, 
Gemlik yönüne hareket etti. Saat 23.30 sıralarında Yüksel Temur’u “geciktiniz gelmiyor mu sunuz?” diye arayan eşine, Temur, “Yoldayız geliyoruz” dedi. Eşinin gecikmesi üzerine bir daha arandı, ancak telefondan cevap alınamadı.

TIR ALTINA GİRDİLER

Bu sırada, Gemlik’e doğru arkada şının özel aracıyla gelmekte olan  Yüksel Temur’un kullandığı 16 MDU 36 plakalı özel araç, Gedelek Köyü otobanı girişi yakınlarında yolda güvenli alanda park etmiş olan 70 EF 039 plakalı Metin Ceylan adlı sürücünün kullan dığı TIR’ın arkasına çarparak kullanılmaz hale geldi.

ARAÇ HURDAYA DÖNDÜ

Yoldan geçenler kazayı görünce içindekileri çıkar mak istediler ancak başarama yınca polisi ve itifaiye ile acil ambulas çağırdılar. Ambulans ve itfaiyenin olay yeri ne gelmesinden sonra araç içine sıkışan Temur ve Arslan itfaiyenin çabaları sonucu  çıkarıldı. Yüksel Temur Gemlik Devlet Hastanesine kaldırılır ken, Abdullah Ars lan ise Orhangazi Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

TÜM ÇABALARA KARŞIN KURTARILA MADILAR

Gemlik ve Orhangazi Devlet Hastanelerine kaldırılan yaralılar, doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamadı.
Yüksel Temur ve Abdullah Arslan’ın cesetleri daha sonra Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Yüksel Temur’un cenazesi cumartesi günü ikindi namazından sonra Merkez Asım Kocabıyık Camiinde kılınan cenaze namazı ile yeni mezarlıkta toprağa verildi.
Cenaze sırasında Yüksel Temur’un eşi Gizem Temur ve yakınları ayakta zor duruyordu. 
Abdullah Arslan’ın eşinin Sivas’ta olması nedeniyle cenazesi pazar günü kaldırılacak. Cenazelere her iki ailenin yakınları ve ölenlerin çalıştığı işyerlerinin personelleri de katıldı.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
 

Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.