Karacaali Mahallesi’ndeki kaçak yapı yıkıldı

Karacaali Mahallesi’ndeki kaçak yapı yıkıldı

Gemlik Belediyesi ekipleri Karacaali Mahallesinde belirlenen kaçak yapıyı yıktı. İlçe sınırları içinde yasaları hiçe 
sayarak aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehlike ye atan kaçak yapılar, Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından yıkılıyor.
Son olarak Karacaali Mahallesi’nde tespit edilen temeli atılmış kaçak yapı, belediye ekiplerin ce bertaraf edildi. Yıkım sırasında can ve mal güveliğine zarar gelmemesi için yoğun önlemler alan belediye ekipleri yasadışı yapıyı kısa sürede orta dan kaldırdı.

“Kaçak yapı yasa dışıdır”

Konuyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan kaçak yapının suç oldu ğunu hatırlatarak “Her şeyden önce bu yapılar yasalara aykırıdır ve cezai işlem gerektirir. Mühendislik hizmeti alınmadan, zeminin durumuna bakılmadan, kullanılan malzeme dikkate alınmadan üst üste yığılarak ‘ben yaptım oldu’ şeklinde yükselen binalar hem içinde yaşayacak olana, hem çevresinde dolaşana hem de ilçemize tehlike yaratıyor. Kentimizin yerleşim olarak bütünlüğü, estetik görüntüsü vardır. Yapılaşma yeri, park yeri, tarım alanı, kamp alanı bellidir.  Gemlik Belediyesi olarak binlerce vatandaşımız kanuna uygun  binalar yapıp düzenli olarak vergisini öderken, bizlerin kaçak yapılara göz yumması her şeyden önce insanların hakkına girmek olur. Bu nedenle benzer durumlarla karşılaştı ğımızda gereğini yapacağız” şeklinde konuştu.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.