Sertaslan; “Denizcilik Fakültesi Gemlik için önemlidir”

Sertaslan; “Denizcilik Fakültesi Gemlik için önemlidir”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u makamın da ziyaret etti. Başkan Sertaslan’a ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ve Meclis Üyesi Sedat Özer de eşlik etti.
Gemlik’teki Denizcilik Fakültesi ve Gemlik kampüsü nün ihtiyaçlarının konuşulduğu ziyarette, kampüs
ve çevresi sosyal alanı arttırarak öğrencilerin güvenli ve huzurlu eğitim hayatını sürdürebilmesi için ortak çalışma nın önemine değinildi.

“Denizcilik Fakültesi Gemlik için gereklidir”


Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’te özellikle limancılık faaliyetlerinin gelişerek sürdüğünü ifade ederek, Gemlik kampüsünde eğitim hayatına başlayacak Denizcilik Fakültesi’nin bir an önce öğrenci alımına başlamasının önemine değindi. Gemlik’in limancılık ve gümrüklü saha işlem hacmi açısından Türkiye’nin en önemli noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Sertaslan, Gemlik’te kurulan ama henüz öğrenci alımına başlamamış fakülte öğren cilerinin ise gerek iş imkânı gerekse denizcilik imkânı açısından çok şanslı olacaklarını da sözlerine ekledi. 
“Öğrencilerimizin Gemlik’te mutlu olmasını istiyoruz”
Gemlik’teki kampüste okuyan öğrencilerin sosyal ve kültürel imkân sızlıklar yüzünden Bursa merkez kampüsüne gitmek istediğini belirten Başkan Sertaslan, “Seçilmemizden bu yana geçen 90 günde Gemlik’in fotoğrafını çekerek eksiklerini tespit ettik. Kampüste eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin isteklerinin farkındayız. Sosyal ve kültürel hayatın eksikliğiyle ilgili çalışmaları en kısa zamanda gerçekleştireceğiz” dedi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, kurumların ortak yapacağı çalışmalarla bu sorunların aşılabileceğini 
belirtti.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.