Çobanoğlu Hurda ve Metaldan alacaklılar çoğalıyor

Çobanoğlu Hurda ve Metaldan alacaklılar çoğalıyor

Gemlik ve Bursa Merkezli Çobanoğlu Hurdacılık ve Metal firmasının avukatı aracılığıyla Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde konkordato kararı çıkarması ile başlayan süreçte, çekleri ödenmeyen firmaların sayısı artarken, borç oranının da akıl almaz şekilde yükseldiği belirtiliyor.
Firmanın konkor dato kararı almadan çok değişik ürün türü maddeyi çek karşılığı alarak 1 Temmuz tarihinden sonraya çek kesmesi sonucu çeklerin karşılıksız çıkması alacaklılarını alamaması, firma sahibi Harun Çoban’ın ise hiç bir yerde buluna maması sonrası, alacaklılar Cum huriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmayı sürdürüyorlar.
Gazetemizde çıkan haberler üzerine bizleri arayan ala caklılara kesilen çeklerin büyüklüğü ise dudak uçuklatıyor. 

LİMON TUZU 
BİLE ALMIŞ
Dün İzmir’de gıda ticareti yapan bir firma yetkilisi gazetemizi arayarak, Çobanoğlu Ticaret’in kendilerinden 323 bin dolarlık limon tuzu satın aldığını, bunu Gaziantep’te bir firmaya vererek, yerine başka mal alınacağını  söyleyerek buna ticarette “Barter” (takas) adı verildiğini, çalıştıkları banka araştırmalarında firmanın güvenilir olduğunun, çeklerinin dönmedi ğinin belirtilmesi üzerine malı ver diklerini, ancak 1 Temmuz günü çeklerinin ödenmesi üzerine Firma sahibini aradık larını ancak, ulaşamadıklarını söyledi. 
Geçen hafta Gemlik’e geldiklerini de belirten yetkili, depoların ağzına kadara mal dolu olduğunu, şimdi ise bu malların hiç birisinin depolarda olmadığını söyledi. Yaşanan olayın nitelikli dolandırıcılık olduğunu belirterek yasal yollara başvuracaklarını söyledi. Harun Çoban’ın altındaki arabanın 1 milyon lira değerinde olduğu, Bursa Bademli’de villaları, Gemlik Umurbey de çok sayıda mülkü bulunduğu belirtilirken, geçtiğimz hafta Gemlik Tapu Müdürlüğünde işlem yaptırdığı gelen haberler arasında.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.