GÜRHAN ÇETİNKAYA KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

GÜRHAN ÇETİNKAYA KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

CHP eski Belediye Meclis üyesi Gürhan Çetinkaya, Gemlik Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığına adaylığını açıkladı.
Bursa Hakimiyet Gazetesinde 1970 li yıllarda gazeteciliğe başlayan Gürhan Çetinkaya, daha sonra Bursa Olay Gazetesi Reklam Müdürlüğü yaptı.
Buradan Sabah Gazetesi Bursa Bölge Müdürlüğüne getirilen Çetinkaya, uzun yıllar bu görevde kaldıktan sonra özel bir 
ajans açarak bir süre reklam ve tanıtımcılık işleri ve danışmanlık hizmetleriyle uğraştı.
Gemlik Körfez Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaparak, Sürekli Basın Kartı sahibi olan Gürhan Çetinkaya, Gemlik’te beyaz eşya ticaretiyle de uğraştı. Çetinkaya, 2009 yerel seçimlerinde CHP den Gemlik belediye meclis üyeliğine seçildi. Değişik komisyonlarda çalıştı. Belediye Meclis başkan yardımcılığı yaptı.

ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Gürhan Çetinkaya, dün bir grup eski meclis üyesi arkadaşlarıyla Kaymakam Kemal İnan’ı makamında ziyaret ederek, 
kendini tanıttı. Kaymakam Kemal İnan Çetinkaya’ya başarılar diledi. Kaymakam İnan’a da görevinde başarılar diledi.
Daha önce Gemlik’te meclis üyesi olarak yerel yönetimlerde kent ve kent yönetimi hakkında tecrübe edindiğini dile getiren Başkan Adayı Gürhan Çetinkaya, Bursa Kent Konseyi’nin de kuruluşunda yer aldığına dikkat çekerek ilçemizde başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını dile getirdi. Çetinkaya sözlerini şöyle sürdürdü, “Gemlik bizim evimiz. Gemlik’te yetiştim ve burada hayatımı kazanıyorum. Uzun yıllar çeşitli şekillerde ilçemize hizmet ettim. Ticaretten basına çeşitli alanlarda pek çok faaliyet içinde yer aldım. İlçemize ve hemşerilerimize hizmetin sonu yok, külfeti de olmaz. 
Bu bakış açısıyla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”
Gemlik’in çehresi nin gelişmeye başladığını belirten Çetinkaya sözlerini şöyle tamamladı; “Gemlik’in bilinen yüzü artık değişiyor. İlçemiz festivaller, konserler, etkinlikler ve en önemlisi sahili, turizmi ile anılmaya başladı. Kent Konseyi olarak inşallah göreve geldiğimiz de ilçemizin, sahillerimizin temizliğinden tutun, turizme, sosyal hayata, doğrudan hemşerilerimize dokunacak etkinlikler ile Gemlik’i Bursa’nın imrenilen ilçelerinden biri olması için elimizi taşın altına koymaya hazırız.” 

GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİLER
Gürhan Çetinkaya daha sonra yerel basını ziyaretlerini sürdürdü. Gemlik Körfez Gazetesi’ne CHP İlçe Başkanı Cemil Acar ve CHP’liler ile gelen Çetinkaya, gazetemiz sahibi Serep Güler ve Sorumlu Müdürümüz Kadri Güler tarafından karşılandı.
Gürhan Çetinkaya Gemlik’e hizmet etmek istediğini bunun için Kent Konseyi Başkan lığına kendi ekibiyle talip olduğunu söyledi. Çetinkaya, “Gemlik için yapmak istediğimizi çok hizmet var. Kent Konseyleri sivil toplum kuruluşlarıyla 
ürettikleri projeleri Belediye Başkanlı ğına vererek yaşa maya geçirmeye  çalışır. Böylece Belediye, kentin halkıyla birlikte yönetilir.” dedi. Çetinkaya, kent konseylerinin bu güne kadar istenen nitelikte çalışmalar yapamadıklarını, yeni bir kuruluş olduğu için  kazanılacak tecrübeler ile daha güzel hizmetler verileceğini söyledi. 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.